Zamknij

Praca nad wyznaczeniem trasy, napisaniem tekstu, przygotowaniem skarbu w postaci specjalnej pieczęci trwały ponad trzy miesiące

08:44, 22.06.2018 m Aktualizacja: 18:15, 22.06.2018
Skomentuj

Na nietypowy sposób nauki zawodoznawstwa wpadła szkolna pedagog z Pogorzeli. Zamiast siedzieć nad książkami, uczniowie ruszyli w teren w ramach tak zwanej gry miejskiej pod hasłem ,,Pogorzelskie profesje - nie tylko współczesne’’. W wielomiesięczne przygotowania do tej niecodziennej lekcji włączyło się całkiem sporo osób.

To kolejna próba edukacji poprzez zabawę w Pogorzeli. Przed 4 laty zorganizowano tam pierwszą grę miejską pn. ,,Znani pogorzelanie zapraszają na spotkanie’’ . Tym razem pomysł był jednak nieco inny, a nad jego koordynacją czuwała pedagog Szkoły Podstawowej w Pogorzeli Katarzyna Harasim. Wpadła ona na pomysł przekazania siódmoklasistom wiedzy dotyczącej zawodoznawstwa właśnie w formie zabawy. - Zwróciłam się z propozycją współpracy do mojej koleżanki, autorki pierwszego pogorzelskiego questa, czyli gry. „Pogorzelskie profesje - nie tylko współczesne” prowadzą szlakiem zawodów i profesji wykonywanych przez mieszkańców Pogorzeli oraz przez postacie na różne sposoby związane z miastem - opowiada Katarzyna Harasim.

Prace nad wyznaczeniem trasy, napisaniem tekstu, przygotowaniem skarbu w postaci pieczęci trwały ponad trzy miesiące. - Nieoceniona okazała się wówczas pomoc pani Aleksandry Warczyńskiej, która jest starszym specjalistą ds. informacji turystycznej i regionalnej z Pracowni Krajoznawczej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Mamy nadzieję, że dzięki naszej grze terenowej przekażemy naszym uczniom w atrakcyjnej formie nie tylko dawkę wiedzy zawodoznawczej, ale także dostarczymy im rozrywki i emocji towarzyszących znalezieniu skarbu - tłumaczy Dobrochna Błażejczak, autorka wierszowanego tekstu gry.

Uczestnicy zabawy poruszali się nieoznakowanym szlakiem, korzystając z informacji zawartych w wierszowanych wskazówkach. Wykonując zadania i rozwiązując zagadki, trafiali do punktu, w którym ukryty został skarb w postaci pieczęci. Jej odcisk na ulotce stanowił poświadczenie przejścia trasy. Pogorzelska gra została wydana w postaci papierowych ulotek i pliku pdf. Może być więc wykorzystywana w przyszłości.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GrzegorzGrzegorz

5 1

Gdzie można dostać te ulotki? Czy one są darmowe? 14:36, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%