Zamknij
REKLAMA

Tylko pięcioro awansowało dalej. Jury nie miało łatwego wyboru

11:27, 16.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Pięcioro przedszkolaków z Ponieca ma szansę wyjechać na XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018. W Poniecu przeprowadzono właśnie eliminacje powiatowe. Do artystycznej rywalizacji stanęła ponad trzydziestka uczestników, dlatego jury miało niełatwy wybór. Najlepszych czeka jeszcze jeden etap w Lesznie.

Do Ponieca na eliminacyjne zmagania zjechali młodzi wykonawcy z dziewięciu placówek: Borku Wielkopolskiego, Karolewa, Gostynia, Podrzecza, Pudliszek, Żychlewa, Krobi i Łęki Wielkiej. Najbliższej mieli gospodarze - z Przedszkola Samorządowego. To w ich auli przedszkolnej miała miejsce ostra rywalizacja. O awans do dalszego etapu starało się 33 maluchów. Ich oceny dokonało jury w składzie: Bogna Czabajska- nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Poniecu, Agnieszka Wolińska-Chuda –Bibliotekarka w Ponieckiej Bibliotece oraz Joanna Zborowska – nauczycielka przedmiotów artystycznych w Szkole Podstawowej w Poniecu. - Jury oceniało przede wszystkim aspekty takie jak: dobór repertuaru, w szczególności dostosowanie piosenki do możliwości wykonawczych według parametrów, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny – informuje Mikołaj Skrzypczak z Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Tylko pięcioro z grona ponad trzydzieściorga młodych artystów otrzymało awans do dalszego etapu, który odbędzie się 4 czerwca. Do Leszna na dalsze zmagania pojadą: Weronika Chuda z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu, Olga Harendarz z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach, Antoni Klebaniec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim, Maria Majewska z Przedszkola Samorządowego w Pudliszki, Oddział Przedszkolny w Żychlewie oraz Maja Matysiak z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach.

Nagrody małym laureatom wręczyli Maciej Malczyk, szef Gminnego Centrum Kultury w Poniecu oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego Romualda Maćkowiak i jej zastępczyni Katarzyna Widyńska. Każdy z uczestników otrzymał upominek oraz pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich przedszkolaków czekał też słodki poczęstunek.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone