Zamknij
REKLAMA

Podium dla Asi za wielkopolską gwarę

09:13, 15.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Joanna Ratajczyk z piątej klasy Szkoły Podstawowej w Krobi zajęła drugie miejsce w poznańskim konkursie gwarowym „Godejcie po naszymu”. To jej kolejny sukces, bo rok temu stawała także na konkursowym podium w innych gwarowych zmaganiach.

Była to już trzydziesta pierwsza edycja Amatorskiego Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”, a jej finał przygotowano tradycyjnie już w Domu Kultury „Jubilat” w Poznaniu. W zmaganiach biorą udział mieszkańcy całego regionu. W tym roku w konkursowym jury zasiedli: Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Zasady konkursu są co roku takie same - zakładają udział w nim osób posługujących się swobodnie gwarą, bez podziału na kategorie wiekowe. Finał zawsze poprzedzają przesłuchania kwalifikacyjne. W tym roku przystąpiło do nich 28 osób z różnych stron Wielkopolski. Do finału zakwalifikowało się 18 uczestników, w tym uczennica Szkoły Podstawowej w Krobia, piątoklasistka - Joanna Ratajczyk.

- Asia swoją przygodę z gwarą rozpoczęła w ubiegłym roku udziałem w konkursie w Bukówcu. Stanęła wówczas na drugim stopniu podium. Udział w piątkowych zmaganiach w Poznaniu zakończył się dla niej również ogromnym sukcesem. Zajęła II miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe oraz gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności, która co chwilę wybuchała śmiechem podczas prezentacji monologu – przyznaje Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Jury przekazało wiele słów uznania pod adresem młodej krobianki. Chwalono interpretację oraz tekst autorstwa Magdaleny Andrzejewskiej. Jeden z jurorów przyznał nawet , że chciałby nauczyć się tego monologu na pamięć, żeby „zabłysnąć w towarzystwie, ale niestety nauka pamięciowa nie jest już jego mocną stroną”. Podsumowaniu konkursu towarzyszyły w tym roku występy Kabaretu „Afera” i Kapeli „Zza Winkla”. Organizatorzy konkursu „Godejcie po naszymu” otrzymali Certyfikat nr 106 Znak Towarowy: Wielkopolska Jakość przyznany przez Unię Wielkopolan.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone