Zamknij
REKLAMA

Wernisaż romańskiej wystawy w gostyńskiej bibliotece

12:56, 13.02.2018 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 9 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbył się wernisaż wystawy pt. „Od ottońskich krypt do Tympanonu Dawidowego. Architektura romańska w fotografii Jerzego Andrzejewskiego”, która przedstawia najciekawsze zabytki romańskie francuskiego i niemieckiego kręgu kulturowego oraz najbardziej charakterystyczne obiekty tego okresu w Polsce.

W obecności m.in. Grzegorza Skorupskiego – zastępcy Burmistrza Gostynia oraz zaproszonych gości dyrektor placówki Przemysław Pawlak otworzył ekspozycję i przedstawił jej ideę. Zwrócił uwagę obecnych na kompozycję wystawy i wysoką klasę pokazywanych budowli sakralnych, jak również cenne detale architektoniczne. Podkreślił, że kultura polska już w okresie romanizmu inspirowała się Zachodem i wskazał przykłady umieszczone na fotografiach.

Głos zabrał także przybyły z Gniezna autor fotografii Jerzy Andrzejewski, z zawodu technik fotografik, na co dzień współpracujący z Muzeum Początków Państwa Polskiego i Archidiecezją Gnieźnieńską. Opowiedział o swoich zainteresowaniach i technikach fotograficznych wykorzystywanych w pracach. Udzielał również wskazówek dotyczących fotografowania oraz odpowiadał na pytania zadawane przez zwiedzających ekspozycję.

Wystawę w holu na piętrze można oglądać do 9 marca 2018 r. w godzinach pracy biblioteki. Oprowadzanie kuratorskie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym i umówieniu terminu. Tel. 65 572 0952.

(P.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

mikarmikar

1 0

Kończ Waść ... 20:48, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone