REKLAMA

Recytowali swoją twórczość i wspominali świąteczny czas

10:44, 08.01.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Oryginalny wieczór pełen świątecznych melodii, poezji, ale przede wszystkim tradycji lokalnych przygotowali dla swoich widzów Sabina Klak i Gabriel Roszak. Recytowali swoją twórczość i wspominali świąteczny czas w swoich wsiach, bo to właśnie miejsca, skąd pochodzą, dają im inspiracje twórcze.

Koncert o tematyce świątecznej miał miejsce w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach. Gospodarzami wieczoru byli lokalni poeci: Sabina Klak i Gabriel Roszak. - Oboje nawiązywali do swojego wiejskiego pochodzenia, gdyż uznają, że to dzięki niemu tkwi w nich duch poezji. Pani Sabina pochodzi z Pakosławia, natomiast pan Gabriel był w swojej rodzinnej miejscowości – mówi Leszek Żelazny z pępowskiego GOK, współorganizator koncertu.

Twórcy wystąpili w towarzystwie zespołu Mus Trio z Leszna. Oprawę muzyczną do wierszy przygotował gitarzysta Przemysław Maćkowiak, a wokalnie ozdobiła je Sara Kicińska. Wieczór pełen był wspomnień świątecznych i tradycji lokalnych. Szczególny wymiar miał wiersz zatytułowany ,,Kolęda''. Został napisany w gwarze wielkopolskiej, a jego autor, Gabriel Roszak, utrwalił w nim świąteczny obraz Skoraszewic i własne wspomnienia dotyczące działalności w grupie ministrantów miejscowej parafii.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018