REKLAMA

Spotkania Grażyny Bąkiewicz z młodzieżą

11:09, 17.11.2017 | Halina Radoła
REKLAMA
Skomentuj

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu nasz powiat odwiedziła pisarka, historyk i pedagog Grażyna Bąkiewicz. Spotkała się z młodzieżą klas VI i VII w bibliotekach w Gostyniu, Pogorzeli i Borku Wielkopolskim.

W trakcie wszystkich spotkań autorka opowiadała o tym, jak została pisarką, o swoich planach, marzeniach i swoim debiucie literackim „O Melba!”, uhonorowanym od razu I nagrodą IBBY i uznanym za Książkę Roku 2002. Mówiła też o innych książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które napisała i które były wielokrotnie nagradzane. Odpowiadając na liczne pytania słuchaczy, twierdziła, że tematy czerpie z obserwacji życia, często z czasów, kiedy uczyła historii w szkole. Podkreślała, że pisanie, zwłaszcza książek dla dzieci i młodzieży, sprawia jej wiele radości.

Autorka w niezwykle fascynujący sposób przedstawiała problemy dotyczące młodych ludzi, a także postacie i wydarzenia znane z historii Polski, jak Bezprym, Maria Skłodowska-Curie czy królowa Jadwiga. Zachęcała do lektury, jak również do samodzielnego pisania. Uczestnicy spotkań mogli zakupić książki Grażyny Bąkiewicz i uzyskać jej autograf.

(Halina Radoła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017