Zamknij
REKLAMA

Przedszkolak z Pudliszek wygrał konkurs

10:03, 10.11.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Praca Pawła Wencla z przedszkola w Pudliszkach zwyciężyła w konkursie „Drzewa wokół mnie”, którego organizatorem była gmina Krobia. Jurorzy nagrodziło łącznie dziewięć prac. Techniki plastyczne wśród najlepszych były bardzo zróżnicowane, a oceniano głównie samodzielność wykonania i kreatywność.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków, a głównym celem plastycznej rywalizacji było zwrócenie uwagi na korzyści płynące z życia z zgodzie z przyrodą, wyrażanie przez nich swojego stosunku do przyrody oraz rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych. - Do wykonania prac zostały użyte najróżniejsze materiały. Nadesłana twórczość wykonana została między innymi w trójwymiarze, z wykorzystaniem orzechów, pestek, kory drzew czy opakowań po jajkach. Nie zabrakło też wyklejanek oraz prac wykonanych w tradycyjnej formie – przy pomocy kredek i farb – wyjaśnia Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Czteroosobowe jury w składzie: Agnieszka Wujek, Joanna Sarbinowska, Zuzanna Duda i Natalia Sprutta oceniało samodzielność wykonania, oryginalność, staranność, kreatywność autorów oraz zgodność z tematyką konkursu. Nagrodzono łącznie dziewięć prac.

Zwycięzcą konkursu został Bartosz Wencel z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach. Tuż za nim uplasował się Leon Majewski z oddziału przedszkolnego w Żychlewie, zaś trzecie zajął Tomasz Wencel z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach.

Komisja wyróżniła także pracę Samanty Bidermann ze Szkoły Podstawowej Filialnej w Sułkowicach, Mikołaja Majewskiego z Oddziału Przedszkolnego w Żychlewie, Blanki Zagórskiej ze Szkoły Podstawowej Filialnej w Ciołkowie, Adama Krzyżostaniaka z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi, Aleksandry Ryglowskiej z Punktu Przedszkolnego „Michałek” w Domachowie oraz Krzysztofa Kaczmarka z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach. Młodzi plastycy będą mieli okazję odebrać nagrody w trakcie specjalnej uroczystości w ratuszu. Zaplanowano ją na 20 listopada.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Starszy przedszkolakStarszy przedszkolak

2 1

Jaki sens ma organizowanie takich konkursow dla przedszkolaków skoro wiadomo ze praca ta nie zostala przez niego wykonana samodzielnie:)) 10:33, 10.11.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

1 0

Pewnie jestes osobą która robi za swoje dzieci prace skoro tak myślisz. 16:18, 10.11.2017


JaJa

1 0

Albo mamusia za Ciebie robiła :) 16:19, 10.11.2017


ola_bogaola_boga

0 0

Druh nie śpi, druh czuwa. Wiecie, że on wyjdzie pewnego dnia do nas..., do naszych dzieci i będzie je pedagogizował. 00:00, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dla drajdyDla drajdy

0 1

Takie konkursy sa organizowane aby dziecko stworzyło to razem z rodzicami 01:43, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018