Zamknij
REKLAMA

Najczęściej wymieniają się romansami

14:39, 13.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Poniecka biblioteka prowadzi akcję pod nazwą ,,Przynieś i weź''. Popularny bookcrossing, czyli wymiana książek, okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć wśród najczęściej wymienianych tą drogą tomików są romanse, to placówka gorąco promuje taką właśnie formę czytelnictwa. Właśnie instaluje w bibliotece nowy regał do tych celów.

Czytelnictwo od lat ustępuje miejsca wszechobecności internetu stąd mnożące się akcje mające na celu promocję klasycznego czytania. Jedną z nich, znaną niemal na całym świecie jest bookcrossing. Akcja polega na oddawaniu swoich przeczytanych już książek za darmo innym czytelnikom. W ponieckiej bibliotece postanowiono pomysł wprowadzić w czyn i już widać efekty. - Mieszkańcy przynosili nam naprawdę dużo darów książkowych. Nie wszystkie możemy wprowadzać do księgozbioru. Część książek postanowiliśmy więc wyeksponować w inny sposób. Trzeba przyznać, że to głównie romanse cieszą się ogromną popularnością i regularnie znikają z półek – mówi Agnieszka Wolińska-Choda z ponieckiej biblioteki.

Książek w ramach akcji nikt nie zapisuje w kartotekach biblioteki. Nie trzeba być nawet do niej zapisanym. Po prostu wystarczy wyszukać coś dla siebie i zabrać książkę. Aktywni ,,bookcrossingowcy'' oczywiście nie są tylko biorcami. Sami także dostarczają swoje przeczytane tomy w podobny sposób. Jak znaleźć książki oddawane w ramach akcji w bibliotece? Teraz będzie to łatwiejsze. - W związku z naszą akcją "Przynieś i Weź", w holu biblioteki zostanie umieszczony nowy regał do dyspozycji wszystkich zainteresowanych – dodaje A. Wolińska - Chuda.

Jesienią biblioteka planuje akcję porządkowania księgozbioru i już zapowiada, że nowe tytuły pojawią się na specjalnej półce.  

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018