Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
16:27, 04.06.2019
Po raz dziesiąty w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu podsumowano ,,Zwykłą wystawy niezwykłych ludzi''. Artystami, którzy zaprezentowali przekrój swojej twórczości plastycznej byli ludzie borykający się na co dzień z niepełnosprawnością. Tworzone przez nich prace emanują szczerością i emocjonalnym spojrzeniem na rzeczywistość.
19
13:25, 02.06.2019
Zaczęło się już piątek... rozgrzewką na sportowo. Sobota, to już zupełnie inny klimat. Koncert Kazika, z zespołem Kult, wesołe miasteczko i zjawiskowy pokaz sztucznych ogni... Do tego food trucki pełne jedzenia i co bardzo ważne... pogoda. Wszystko to sprawiło, że na kartodromie zapanował tłok. Setki spragnionych rozrywki mieszkańców rozpoczęło dwudniowe obchody Dni Gostynia.
14:00, 01.06.2019
W którym roku utworzono powiat gostyński? Skąd wywodzi się nazwa miasta Gostyń? W którym roku Gostyń przestał być miastem prywatnym? Z takimi pytaniami zmagali się uczestnicy konkursu "Wiem więcej o ziemi gostyńskiej" który odbył się w miejskiej bibliotece. Z odpowiedziami bywało różnie, niektórych zjadała, inni stanęli na wysokości pytania.
2
10:32, 01.06.2019
 „Na indiańską nutę” pod takim hasłem w Strzelcach Wielkich zorganizowano rodzinny piknik. Maluchy poprzebierane za Indian, zabawiały swych rodziców występami równie barwnymi co ich przebrania i pióropusze. Atmosfera, która zapanowała, przypominała tę z Dzikiego Zachodu
2
09:05, 01.06.2019
Niektórzy o swoich korzeniach pamiętają więcej, niektórzy mniej, jednak pewne jest, że wszyscy o swoim dziedzictwie pamiętać powinni. Jednym takich skarbów z pewnością jest gwara. „Tyjater Jednygó Szplina“, pod takim tytułem w Piaskach wystąpił kabaret gwarowy w wykonaniu Waldemara Wierzby. Autor kilkunastu publikacji pisanych gwarą poznańską rozbawiał publiczność ...fest!
14:52, 29.05.2019
Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik wystąpiły dwie znane i lubiane aktorki – Stanisława Celińska i Lucyna Malec. Spektakl w którym zagrały pt "Grace i Gloria" tak bardzo spodobał się publiczności, że oklaskiwane aktorki kilkakrotnie wychodziły na scenę.
1
10:59, 27.05.2019
Świetnie czują się na scenie i gdy tylko mają okazję chętnie na nią wychodzą. Tym razem uszczęśliwili maluchy z oddziałów przedszkolnych w Piaskach. Przedstawienie o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, jakie przygotowali dla najmłodszych bardzo się spodobało.
16
10:20, 24.05.2019
Takiej zmiany chyba mało kto się spodziewał. Dotychczasowa kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi po siedmiu latach odchodzi ze stanowiska...Jak sama mówi chce oddać się innej pasji. Zasiądzie w dyrektorskim fotelu, kilka ulic dalej.
5
14:00, 23.05.2019
Kubuś to pacynka, nosi kraciaste spodenki, niebieski kubraczek i berecik. Jego przygody zachwyciły najmłodszych gostynian, którzy przyszli do Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" obejrzeć spektakl "Przygody Kubusia" Dzieciom sztuka bardzo się spodobała, dlatego chętnie włączały się w zabawne dialogi, chcąc pomóc głównemu bohaterowi...
6
10:54, 20.05.2019
Organizatorzy zdradzają kolejne szczegóły dotyczące festiwalu Gostyń Avant Festival/ ex Kalisz Ambient Festiwal, imprezy kierowanej do fanów muzyki ambientowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Line-up tegorocznej edycji wydarzenia zamykają "Syny".
2
11:41, 19.05.2019
Żywioły pod wszelką postacią opanowały wczoraj Gostyń i wcale nie chodziło o nagłe załamanie pogody. Wszystko za sprawą tegorocznej edycji Gostyńskiej Nocy Muzeów, która przyciągnęła prawdziwe tłummy mieszkańców. Nie ma się co dziwić, bo organizatorom sprzyjała nie tylko pogoda, ale też intrygująca tematyka. Kto wyszedł z domu, z pewnością nie żałował, a dodatkowo mógł wrócić z nagrodą wartą tysiąc złotych.
1
10:02, 19.05.2019
Mieszkańcy Ponieca na jeden dzień cofnęli się do czasów II wojny światowej. Wszystko za sprawą tegorocznej edycji gry miejskiej, która tym razem była wyjątkowo realistyczna i widowiskowa. Zawodnicy mieli do wykonania szereg zadań, a te jak się okazało nie zawsze były łatwe. Początkowo impreza miała odbyć się tydzień temu, jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Wczoraj warunki były idealne, dlatego więc wszystko zostało nadrobione z nawiązką.
2
11:54, 17.05.2019
Żywioły, to hasło a zarazem temat przewodni tegorocznej Nocy Muzeów. Uczestnicy zobaczą żywiołową paradę pojazdów, poznają między innymi żywioły tkwiące w instrumentach i piosenkach, posmakują żywiołów, a odważni będą żywioły poskramiać. Noc pełną wrażeń zakończy multimedialny pokaz i loteria. Atrakcje zaplanowano z myślą o całych rodzinach, od późnego wieczora do północy.
1
11:14, 17.05.2019
Po dużym sukcesie spektaklu „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?” Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska znów zagości w Gostyniu. Tym razem ze spektaklem „Przygody Kubusia”, który na scenie „Hutnika” już 22 maja o 9:00 i 11:00. „Tęcza” to gwarancja wysokiej jakości spektakli i dobrej zabawy widzów.
13:10, 15.05.2019
Czy wkrótce poznamy nazwisko nowego dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Krobi? Wszystko wskazuje że tak. Zainteresowanie konkursem okazało się całkiem spore, dlatego nie powinno być problemu z obsadzeniem tego stanowiska.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone