Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:50, 18.01.2019
Po raz drugi w GOK Pępowo odbyły się warsztaty gliniarskie. Zainteresowanie było tak duże, że przerosło oczekiwania organizatorów. Dzięki twórczej pracy młodych ludzi powstały niezwykłe dzieła. Lepienie w glinie sprawiło wszystkim nie lada frajdę, ale obnażyło też pewne słabości.
1
07:49, 18.01.2019
Od ponad dwudziestu lat mieszka w Warszawie, ale jak przyznaje to z Gostyniem związane są jego najlepsze młodzieńcze wspomnienia. Już 1 lutego po raz pierwszy zagra na gostyńskiej scenie w spektaklu „Zabójcza oferta” w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Dlaczego będzie to dla niego wyjątkowe wydarzenie i dlaczego warto przyjść na ten spektakl? Na te i inne pytania odpowiada rodowity gostynianin, aktor Wojciech Majchrzak.
1
11:13, 15.01.2019
Za nami III edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pępowie. Na scenie miejscowego GOK-u wystąpili młodzi mieszkańcy tej gminy. Mimo ogromnego stresu wszyscy spisali się koncertowo. Młodym artystom dopingowali rodzice, nauczyciele i opiekunowie.
10:31, 08.01.2019
Tym razem nie na wesoło, bo i temat był wymagający... Krobska grupa teatralna "Na Fali" wystąpiła ze spektaklem "Bagaż doświadczeń", stanowiącym pewnego rodzaju hołd dla wolontariuszy i ich opiekunki Longiny Pietrzak. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka karmy, koców i kołder dla czworonożnych podopiecznych z przytuliska w Krobi
16
09:59, 06.01.2019
W bazylice świętogórskiej zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Zaprezentował je jeden z najbardziej znanych muzycznych klanów - Rodzina Pospieszalskich, którym towarzyszył chór Zaczarowana Melodia z gostyńskiej "piątki". Swój muzyczny talent zaprezentował również superior ks Marek Dudek COr.
1
12:50, 05.01.2019
Wyjątkowym, muzycznym widowiskiem zainaugurowano nowy rok w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Z koncertem noworocznym wystąpili "Trzej Tenorzy - Tenore Voice" z Orkiestrą Salonową "Moderato".
19:01, 02.01.2019
Nie masz jeszcze planów na piątkowy wieczór? Nie przegap wyjątkowej muzycznej uczty z udziałem trzech tenorów. Już w piątek 4 stycznia na scenie „Hutnika” wyjątkowy Koncert Noworoczny. Wystąpią Krzysztof Zimny, Nazar Kachala i Łukasz Seremet, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Salonowa „MODERATO”.
9
15:06, 27.12.2018
Gostyńscy filateliści oddali hołd powstańcom wielkopolskim najlepiej jak potrafią. Zorganizowali wystawę ukazującą historię tego zwycięskiego zrywu za pomocą znaczków pocztowych,przesyłek z okresu powstania oraz pamiątek po przodkach walczących o połączenie Wielkopolski z odradzającą się Polską. W dniu otwarcia wystawy chętni mieli również okazję nabyć kartki i znaczki pocztowe poświęcone 100-leciu Powstania Wielkopolskiego
12:03, 20.12.2018
Wielu po raz pierwszy szukało tam inspiracji, bo to magiczne miejsce. Pokłosiem pleneru jaki odbył się w okolicach Goli są obrazy, które można oglądać na wystawie zatytułowanej "Zainspirowani naturą". Nie znajdziemy na niej typowych pejzaży. Są za to obrazy pełne osobistych refleksji
16:04, 12.12.2018
Rolki po papierze, foremki po mufinkach, słomki, płyty – dekoracje z takich materiałów z odzysku zdobią choinkę, która stanęła w holu Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik. Wykonali je uczestnicy warsztatów eko-ozdób świątecznych. - Przygotowaliśmy różne propozycje dla dzieci, ale ich wyobraźnia jak zawsze wymknęła nam się spod kontroli - mówiła Irena Kędziora, instruktor plastyk. Sami zobaczcie jakie cuda udało im stworzyć!
09:42, 08.12.2018
Nie lada gratka z okazji Mikołajek czekała na przedszkolaków i uczniów z pępowskich szkół. Przeniesili sie do krainy śniegu i lodu. Wszystko za sprawą spektaklu opartego na podstawie popularnej bajki "Kraina lodu". Niektórzy nawet wcielili się w rolę aktorów i ruszyli na pomoc głównej bohaterce.
13:35, 05.12.2018
Jest na początku swojej przygody z macierzyństwem i nie jest jej wcale łatwo, a dobrych doradców dookoła nie brakuje. Na co dzień przeżywa całą gamę emocji - od euforii po depresję. Mowa o bohaterce spektaklu "One Woman Show. Nieprzykładna mama", w której niejedna z kobiet zapewne zobaczyła swoje lustrzane odbicie
3
13:45, 04.12.2018
Holocaust, to temat wzbudzający wciąż ogromne emocje. Właśnie o tym co wydarzyło się blisko osiemdziesiąt lat temu w obozach koncentracyjnych opowiadał spektakl "Album Karla Höckera", który wystawiono na scenie gostyńskiego "Hutnika". Nie były to jednak relacje więźniów, ale sztuka oparta na zdjęciach oficerów SS, którzy w Auschwitz prowadzili "normalne" życie.
4
15:28, 02.12.2018
Na jego utworach wychowało się całe pokolenie Polaków. Zygmunt „Muniek” Staszczyk, - muzyk, wokalista, autor tekstów przyjechał do Gostynia w ramach trasy koncertowej „Muniek i przyjaciele” Towarzyszyli mu dwaj gitarzyści Cezariusz Kosman i Janek „jahlove” Pęczak
09:40, 01.12.2018
Z programem słowno-muzycznym na scenie gostyńskiego Hutnika wystąpił znany polski satyryk, artysta Krzysztof Daukszewicz. Zgromadzona publiczność była zachwycona blisko dwugodzinnym recitalem jaki zaprezentował. Artysta stworzył niesamowitą atmosferę gawędy, humorystycznej podróży, wyolbrzymienia naszych narodowych wad i przywar.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone