Zamknij
REKLAMA

Spektakl przez duże "S"

14:52, 29.05.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik wystąpiły dwie znane i lubiane aktorki – Stanisława Celińska i Lucyna Malec. Spektakl w którym zagrały pt "Grace i Gloria" tak bardzo spodobał się publiczności, że oklaskiwane aktorki kilkakrotnie wychodziły na scenę.

Spektakl "Grace i Gloria" został przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej kilka lat temu. Akcja rozgrywa się na farmie w Ameryce. W łóżku leży stara kobieta, słucha muzyki i śpiewa z zespołem piosenkę "Uratuj rozbitka" Wszystko po to, by zagłuszyć męczący hałas pracujących maszyn budowlanych wokół domu. Z kolei Grace ma raka, umiera, ale jest pogodzona ze swoim losem. Odwiedza ją Gloria, kobieta w średnim wieku, wolontariuszka z hospicjum i za wszelka cenę chce jej pomóc. Tak spotykają się ze sobą dwa różne światy, które nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Przejmująca opowieść o dwóch kobietach, które swoją pierwszą młodość mają dawno za sobą bardzo spodobał się publiczności. Z zapartym tchem śledzili losy dwóch kobiet o skrajnie różnych temperamentach, charakterach i doświadczeniach życiowych. Nie brakowało wzruszających i zabawnych scen, ani trudnych tematów o przemijaniu oraz nadziei. Podsumowując w kilku słowach spektakl "Grace i Gloria" to bardzo budująca sztuka. Ucząca akceptować świat i życie takie jakim jest. Publiczność tak długo oklaskiwała przedstawienie, że aktorki kilkukrotnie wychodziły na scenę. 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone