Zamknij
REKLAMA

Nie możecie tego przegapić...

11:54, 17.05.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Żywioły, to nie tylko hasło, ale i temat przewodni tegorocznej Nocy Muzeów. Program imprezy zapowiada się imponująco.  Będzie żywiołowa parada pojazdów,  żywioły tkwiące w instrumentach i piosenkach, można tez będzie posmakują żywiołów, a odważni żywioły będą poskramiać. Noc pełną wrażeń zakończy multimedialny pokaz i loteria. Atrakcje zaplanowano z myślą o całych rodzinach, od późnego wieczora do północy. 

Tegoroczna Noc Muzeów będzie bardzo...żywiołowa. - Pomysłodawcą jest Sebastian Nowak - przyznaje Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum. - Hasło było ciekawe i zostało zaakceptowane przez organizację, które biorą w niej udział udział, ale również przez instytucje kultury, które świetnie odnalazły się w tym temacie. Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji... - zachęca dyrektor Czub.

Na jedyną taką noc w roku organizatorzy przygotowali dwadzieścia wydarzeń w Gostyniu, Brzeziu i Grabonogu. W dotarciu do dwóch ostatnich  pomoże bezpłatna komunikacja. Noc z Żywiołami rozpocznie się oficjalnie o godzinie 18.30, kiedy przez ulice miasta przetoczy się kawalkada zabytkowych pojazdów. W tym czasie będą już dostępne atrakcje w dwóch szkołach podstawowych (SP3 i SP5). Od godz. 19 rusza kolejne punkty. Swoje drzwi, szeroko otworzą szkoły, instytucje kultury, stowarzyszenia. Szczegółowy wykaz wydarzeń wraz z harmonogramem godzinowym dostępny jest poniżej.

                       

Dla aktywnych odwiedzających, którzy – jak w latach poprzednich – będą zbierać pieczątki, przygotowano loterię. Sprzedaż kart konkursowych rozpocznie się o godzinie 19.00. Będzie je można kupić w trzech punktach: w Bibliotece (ul. Wrocławska 257), w GOK „Hutniku” (ul. Hutnika 4) i w Muzeum (ul. Kościelna 5). - Uczestnicy muszą zebrać co najmniej 10 stempli, by wziąć udział losowaniu atrakcyjnych nagród - m.in. vouchera o wartości 1000 złotych w biurze podroży, tablety, karnety, zaproszenia na szkolenie strzeleckie czy zestawy upominków - zachęca dyrektor Robert Czub.

Centralnym miejscem "Gostyńskiej Nocy z Żywiołami" będzie Rynek, gdzie o godzinie 23.30 odbędzie się kilkunastominutowy "żywiołowy” pokaz pod hasłem: „Ogień, woda, światło”. - Sam jestem ciekaw jak zareaguje gostyński rynek jak przez 15 minut poleci na niego 16 tys.z litrów wody - mówi dyrektor gostyńskiego muzeum. Bezpośrednio po nim nastąpi losowanie nagród w loterii.

Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Muzeum w Gostyniu. Wstęp wolny!

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

AKAK

7 0

Można to przegapić jako Gostynianka jestem zbulwersowana tym ,że nie można było kupić kart konkursowych kilka minut po 7, wielki wstyd. Odbiera się jednocześnie chęć chodzenia i zwiedzania. Żal mi jest dzieci które wraz z rodzicami odchodziły z kwitkiem. 22:18, 18.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GostyniankaGostynianka

2 0

Kart konkursowych może i było 500 , ale nie rozumiem, jak osoby je sprzedające mogły wydać jednej osobie po 20 kart, nie dając szans na zabawę innym. Rozczarowanie dzieci ogromne. Jak dla mnie zasada powinna być następujaca: jedna karta - jedna osoba kupujący kartę przy kasie.
09:10, 19.05.2019


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone