Zamknij
REKLAMA

Jakie są wasze propozycje na utwór?

12:00, 15.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Z gitarowego bicia rekordu najbardziej znany jest w naszym kraju Wrocław. Być może niebawem do tego grona dołączy Gostyń. W mieście planowany jest...mały rekord gitarowy. Jaki utwór rozbrzmi w sercu naszego miasta?

Dokładnie 7411 gitarzystów pobiło w zeszłym roku Gitarowy Rekord Guinessa we wspólnym graniu "Hey Joe" na wrocławskim rynku. Od szesnastu lat, to gitarowe wydarzenie współorganizuje Leszek Cichoński - jeden z najznamienitszych polskich gitarzystów bluesowych. Na początku kwietnia muzyk będzie gościł w Gostyniu, prowadząc warsztaty w ramach 3. Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych. Niespełna trzy miesiące później – 28 czerwca, wystąpi też na gostyńskim rynku, gdzie będzie prezentował muzykę Carlosa Santany. I to nie jedyna niespodzianka. Leszek Cichoński  razem z innymi muzykami poprowadzi Gostyński Rekord Gitarowy. Organizatorzy nie spodziewają się takich tłumów jak we Wrocławiu, ale liczą na ludzi z gitarowym zacięciem, których u nas nie brakuje

- Dla wielu Leszek Cichoński to człowiek symbol, mocno zaangażowany w bicie rekordu na wrocławskim rynku, które znane jest w całej Polsce - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. - Skoro będzie u nas to wpadliśmy na pomysł, aby taki mały rekord zorganizować u nas. To nie będzie bicie rekordu Guinessa. Będziemy chcieli zgromadzić jednocześnie jak największą liczbę osób, które razem zagrają ten sam utwór. Jaki? To się dopiero okaże, bo szczegóły ustalimy w kwietniu - kontynuuje. - Tym wydarzeniem chcemy zarazić gostynian gitarami. W końcu bardzo często nawiązujemy do tradycji związanej z Długorajem czy do Wojtka Hoffmanna, który pochodzi z Gostynia i jest jednym z najlepszych gitarzystów w Polsce. - podsumowuje szef gostyńskiego Hutnika. Gostyński Rekord Gitarowy - 28 czerwca na rynku w Gostyniu!

A wy czego chcielibyście posłuchać na gostyńskim rynku?

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

DudaDuda

2 0

Siara: gdzie On z tą gitarrą 14:11, 15.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KKKK

2 0

..to go goń, to go kurde goń!!!! 15:46, 15.02.2019


bass riderbass rider

0 0

Dżimi Hendriks "Oll along de łocztałer". 21:43, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan K. Pan K.

1 0

Chętnie posłuchał bym czegoś spokojnego a zarazem relaksacyjnego... 21:24, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone