Zamknij
REKLAMA

Przybędzie Imperium Mocy i Liga Superbohaterów

10:55, 05.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Już wiele lat temu Fasolki śpiewały, że fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego... Tak z pewnością będzie się działo za kilka dni w Gostyniu, gdzie rusza Gostyński Festiwal Fantastyki "Gostkon" impreza, które na stałe zadomowiła się w naszym mieście. Jak zapewniają organizatorzy, jej tegoroczna edycja pełna będzie fantastycznych przeżyć, pozwalających inaczej spojrzeć na świat wyobraźni. Do Gostynia zawita grupa Imperium Mocy, a także Liga Superbohaterów. To jednak tylko namiastka wydarzenia, na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Tegoroczna, szósta już edycja imprezy ma być jednodniowym wydarzeniem, naszpikowanym za to wieloma atrakcjami. Samo hasło przewodnie "Twoje spojrzenie na świat wyobraźni" budzi zainteresowanie, czytając program warto zarezerwować sobie czas w najbliższą sobotę 9 lutego - Co roku staramy się modyfikować festiwal, aby się nie nudził. W tym roku chcemy iść w jakość, a nie ilość, dlatego festiwal będzie trwał jeden dzień. Wróciliśmy do daty lutowej, ponieważ w czerwcu odbywa się wiele imprez plenerowych, część ludzi już wyjeżdża na wakacje - mówi Tomasz Teodorczyk, współorganizator "Gostkonu". - Chcemy, żeby "Gostkon" integrował ludzi bez względu na wiek, bo przecież tak naprawdę fantastyka nas otacza - są to filmy, gry, książki, komiksy - dodaje.

Festiwal odbywał się będzie w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" i w Szkole Podstawowej nr 3. Start godzina 10.00, zakończenie późnym wieczorem. Stałym elementem festiwalu jest Games Room, gdzie przez całą sobotę miłośnicy rozrywek będą mieli do dyspozycji ponad 300 gier planszowych największych polskich wydawnictw. Ponadto organizatorzy zaplanowali turnieje i bloki gier RPG (strategiczne). Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie czytelni komiksów i teatru Kamishibai. Będzie też można puścić wodze fantazji w sali Lego, podczas zajęć  plastycznych oraz robotyki.

"Gostkon" to nie tylko gry i zabawy, ale też dyskusje o literaturze i fantastyce problemowej. - Nie może zabraknąć rozmów o twórczości najwybitniejszego pisarza polskiej s-f , futurologa i wizjonera Stanisława Lema - mówi Tomasz Teodorczyk, współorganizator festiwalu. - Tematem panelu będzie – "Pozory a rzeczywistość". To temat dość aktualny, bo ludzie żyją w internecie, dokumentują swoje życie, ale pokazują w nim tylko to co im w życiu wyszło. Ciężko znaleźć w ludzi pokazujących własne porażki - wyjaśnia Tomasz Teodorczyk. Panel lemologiczny poprowadzi Marek Żelkowski pisarz, scenarzysta radiowy i dziennikarz, który na antenie internetowego radia Paranormalium, wspólnie z Wiktorem Żwikiewiczem prowadzą audycję Bibliotekarium.

Podczas tegorocznego "Gostkonu" nie zabraknie też cosplayerów. Do Gostynia zjadą bohaterowie świata Gwiezdnych Wojen i superbohaterowie znani z filmów i komiksów , z którymi będzie można zrobić sobie wspólne zdjęcie. - Do Gostynia zawita grupa Imperium Mocy wraz z R2-D2, która przeprowadzi akademię padavanów. Imperium Mocy to ogólnopolska grupa, która na "Gostkonie" obchodzić będzie swoje 5 urodziny - relacjonuje Tomasz Teodorczyk. - Natomiast Szczecińska Liga Superbohaterów, to fantastyczny team znany z tego, że zawsze jest do pełnej dyspozycji najmłodszych fantastów i z olbrzymim zaangażowaniem działa na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych - opowiada nasz rozmówca.

Już jutro na profilu facebookowym Gostyń24 " zabawa w której do zdobycia będzie oryginalna koszulkę "Gostkonu". - Fantastyka mocno kojarzy się z Tolkienem, z krasnoludami, dlatego na koszulkach widnieje postać kobiety krasnoluda z brodą. W logo "Gostkonu" widnieją oczy, co jest z kolei nawiązaniem do gostyńskiego kina "Pod kopułą", gdzie odbywają się nasze cotygodniowe spotkania Klubu Fantastyki - mówi Tomasz Teodorczyk, współorganizator "Gostkonu".

Udział w festiwalu, który odbędzie się w sobotę 9 lutego jest bezpłatny, dlatego tym bardziej zapraszamy Was do wyjścia z domów i posmakowania fantastycznych przygód. Szczegóły na stronie www.gostkon.pl. Bieżące informacje na temat "Gostkonu" można śledzić tez na profilu facebookowym Gostkonu. - TUTAJ -

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone