Zamknij
REKLAMA

Będzie powtórka...

07:07, 04.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Szkolenia i warsztaty z zakresu rękodzieła są w Pępowie organizowane cyklicznie. Tym razem jednak po raz pierwszy umożliwiono uczestnikom spróbowanie swoich sił w tradycyjnej obróbce wyrobów z gliny. Chętnych do lepienia nie brakowało.

Do udziału w pierwszych takich warsztatach zgłosiło się ponad 50 chętnych osób. Byli wśród nich dorośli, ale przeważała młodzież i dzieci. - Prace polegały na wyrobieniu i rozwałkowaniu ciasta, wykrojeniu kształtów zdobionych motywami świeżych roślin i wypieczeniu – mówi Leszek Żelazny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie.

Warsztaty prowadziła Monika Rolnik wspierana przez inicjatorkę tej formy nauki rękodzieła - Izabelę Grzesiak. Uczestnikom nie narzucano żadnych form artystycznych. Każdy mógł formować i wypiekać, co tylko chciał. Wszystkie prace, które zostały wykonane w czasie zajęć, uczestnicy zabrali ze sobą do domów. - Zainteresowanie tą formą warsztatów jest ogromne. Dla wielu z naszych uczestników był to pierwszy w życiu kontakt z takim materiałem, jakim jest glina. Z przyjemnością informujemy, że podtrzymamy tradycję warsztatów rękodzieła i przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się kolejne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – zapewnia Leszek Żelazny.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone