Zamknij
REKLAMA

Organizatorzy spodziewają się tłumów

09:00, 19.07.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Jutro ruszają tegoroczne Dni Ziemi Ponieckiej w nowej formule. Cykl imprez potrwa przez cały weekend. Organizatory spodziewają się wielotysięcznej widowni. Wjazdu na stadion przy ul. Harcerskiej jednak nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Będą za to specjalnie wyznaczone parkingi.

W tym roku samorząd Ponieca zaproponował mieszkańcom nową formułę Dni Ziemi Ponieckiej, którą podzielono na trzy weekendowe dni. W piątek impreza rozpocznie się po 18.00 atrakcjami w parku rozrywki dla dzieci na stadionie, a od 20.00 na scenie rozpoczną się koncerty zespołów disco polo. Jako pierwszy pojawi się Mig, a około 22.00 wystąpi Power Play. Później uczestnicy będą się bawić przy dźwiękach DJ-a w trakcie zabawy tanecznej. Kolejny dzień będzie równie koncertowy, ale z zupełnie inną muzyką   - Celowo rozdzieliliśmy te dwa dni zabawy, żeby dać naszej publiczności możliwość spróbowania różnych gatunków muzycznych i niemieszania ich w przypadkowy sposób – mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

W sobotę imprezy zaczną się już od 13.00 zabawami dla dzieci. O 15.00 planowany jest blok sportowy, a muzyczny wieczór zacznie się od 18.00. Wtedy na scenie pojawi się zespół Cover Garden. Na 20.00 zaplanowano występ zespołu TGA, a o 22.00 wystąpi gwiazda wieczoru grupa Lady Pank. Imprezę zakończy zabawa taneczna, która rozpocznie się około północy.

Poprzednie lata pokazały, że ponieckie imprezy należą do najlepszych w naszym powiecie. Na Dni Ponieca zjeżdżają tysiące ludzi z całego regionu, dlatego władze gminy apelują do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do poleceń organizatorów. Można też spodziewać się utrudnień w ruchu. Z całą pewnością zamknięta dla samochodów zostanie ulica Harcerska, na której jest stadion. - Na niej też nie będzie można parkować aut. Miejsca postojowe będą natomiast w wielu częściach Ponieca. Najbliższe względem stadionu parkingi zlokalizowano przy ulicy Szkolnej, pomiędzy budynkami szkoły podstawowej – wjazd od strony OSiR-u i nieco dalej obok ul. Parkowej i Focha. Samochody będzie można zostawiać też przy przedszkolu, obok marketu Dino oraz przy SP budynku C na ul. Krobskiej – mówi Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. W czasie imprez odpowiednie służby będą pomagać w kierowaniu ruchem. Prosimy stosować się do ich poleceń

     

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Juny epaJuny epa

14 3

Trza Giry umyć i młorde łogłolić, kłoszule zawdzioć i skarpyty dło sandałów te biołe ... I papierusów nakryncić ze dwa pudołka... 10:55, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zrzęda Zrzęda

4 5

Mam nadzieję że będzie padać.. 11:22, 19.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mendamenda

4 1

Aż tak cie boli? Szybciutko lekarza wzywaj :) żebyś nie zszedł na zawał :) 15:28, 19.07.2018


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone