Zamknij
REKLAMA

Z takim podejściem mogą osiągnąć wiele...

11:04, 06.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Karolina Tomczak i Weronika Kwiecińska ze Szkoły Podstawowej w Piaskach okazały się najlepsze w konkursie języka niemieckiego i angielskiego organizowanym po raz szósty przez krobski Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. O miano najlepszych walczyło łącznie blisko czterdzieścioro uczniów.

Językowy konkurs w Krobi zorganizowano dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Głównym celem, jak podkreślają organizatorzy, było pogłębianie zainteresowań językowych i motywacji do nauki języków obcych. - Konkurs składał się z testu pisemnego obejmującego zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, umiejętności komunikowania się oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie trzeciej klasy gimnazjum. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 40 za poprawnie rozwiązany test – wyjaśnia Iwona Ostach z ZSOiZ w Krobi.

W tym roku w międzyszkolnych rywalizacjach wzięło udział 38 uczniów z dziewięciu placówek z terenu powiatu gostyńskiego. W szranki stanęli więc reprezentanci Bodzewa, ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Gostyniu, z Krobi, Pępowa, Pudliszek, Piasków, Ponieca, Pudliszek i Żytowiecka. 27 uczniów sprawdzało swoje umiejętności z języka angielskiego i 11 z języka niemieckiego. Każda ze szkół mogła zgłosić po trzech uczniów z każdego języka. W obu kategoriach językowych nie mieli sobie równych reprezentanci podstawówki z Piasków - Karolina Tomczak i Weronika Kwiecińska zajęły pierwsze miejsca kolejno w zmaganiach z angielskiego i niemieckiego. Piaski zgarnęły też trzecie miejsce z angielskiego, które dla szkoły wywalczyła Zuzanna Bartkowiak, ustępując zwycięzcom zaledwie kilkoma punktami. - Wyniki konkursu były efektem pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli języków obcych, dlatego opiekunowie otrzymali podziękowania w formie dyplomów za przygotowanie swoich podopiecznych do językowych zmagań – mówi Iwona Ostach.

Honorowym patronat nad rywalizacją objął włodarz gminy Sebastian Czwojda, Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody: dyplomy, sprzęt elektroniczny, książki, bilety wstępu do kina Szarotka w Krobi na dowolnie wybrany seans filmowy i słodkie niespodzianki.

Laureaci VI edycji konkursu:

Język angielski:

miejsce I - Karolina Tomczak – SP w Piaskach - 30 pkt

miejsce II - Kinga Kryś – SP w Pępowie - 29 pkt

miejsce III - Zuzanna Bartkowiak – SP w Piaskach - 28 pkt

Język niemiecki

miejsce I - Weronika Kwiecińska – SP w Piaskach - 30,5 pkt

miejsce II - Karol Maćkowiak – SP nr 3 w Gostyniu - 29 pkt

miejsce III - Aleksandra Skrzypczak – SP w Pępowie - 27,5 pkt.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

QQ

1 0

Daje do myślenia fakt, że dzieci z Piasków tak błyszczały, a wśród zwycięzców zabrakło uczniów gostyńskich szkół. I nie chodzi tu bynajmniej o poziom nauczania.???? 15:14, 06.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piaskowiankapiaskowianka

1 0

Gratulacje! Udowodniłyście, że jesteście najlepsze - najpierw w liceum w Gostyniu a teraz w Krobi. Brawo Wy! 21:24, 06.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone