Zamknij
REKLAMA

Byli poza zasięgiem konkurencji

09:35, 05.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Złote Maski dla zespołu aktorskiego „Na Fali”. Tegoroczną edycję Wielkopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Krajence dosłownie zdominowała Krobia. Poza główną nagrodą wyróżnienia zdobyli też indywidualnie aktorzy, a także autorka oprawy muzycznej, a reżyserka aż trzykrotnie.

Udział w piętnastej edycji Wielkopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Złote Maski” w Krajence dla zespołu „Na Fali” z Krobi nie był wcale gwarancją pasma sukcesów. - Mieliśmy szalenie pracowitą jesień z powodu 15-lecia grupy. Miałam trzy miesiące na wykonanie czterech spektakli, w tym dwóch premier. Z młodszą grupą pracuję dopiero drugi rok i był to drugi ich spektakl - mówi Magdalena Andrzejewska, opiekun, reżyser i scenarzysta.

Spektakl na podstawie bajki Leszka Kołakowskiego opowiadający historię nosorożca Freda, który za wszelką cenę chciał posiąść umiejętność latania, podbił w tym roku serca jurorów. Grupa „Na Fali” zajęła pierwsze miejsce i zdobyła Złote Maski. Zwycięstwo w tym konkursie jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie, którego kolejna edycja odbędzie się w maju przyszłego roku. To jednak tylko część sukcesu młodych aktorów.

Odtwórcy głównych ról: Aleksandra Piechocka i Kacper Huchrak zostali wyróżnieni nagrodami aktorskimi, a Zuzanna Andrzejewska została wyróżniona za dobór muzyki w przedstawieniu. Z kolei opiekunka grupy Magdalena Andrzejewska „zgarnęła” aż trzy nagrody: za scenariusz, za reżyserię, za scenografię. - To dla nas wszystkich wspaniałe i jednocześnie ogromne zaskoczenie. Młodzi aktorzy byli bardzo zaskoczeni, a dla mnie to też wspaniała nagroda za ciężką pracę - przyznaje Magdalena Andrzejewska. Grupę „Na Fali” mieszkańcy Krobi będą mogli obejrzeć już niedługo, w czasie zbliżającego się święta miasta.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

sigmasigma

3 0

Brawo WY!!! 13:06, 05.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone