Zamknij
REKLAMA

Tylko pięcioro awansowało dalej. Jury nie miało łatwego wyboru

11:27, 16.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Pięcioro przedszkolaków z Ponieca ma szansę wyjechać na XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018. W Poniecu przeprowadzono właśnie eliminacje powiatowe. Do artystycznej rywalizacji stanęła ponad trzydziestka uczestników, dlatego jury miało niełatwy wybór. Najlepszych czeka jeszcze jeden etap w Lesznie.

Do Ponieca na eliminacyjne zmagania zjechali młodzi wykonawcy z dziewięciu placówek: Borku Wielkopolskiego, Karolewa, Gostynia, Podrzecza, Pudliszek, Żychlewa, Krobi i Łęki Wielkiej. Najbliższej mieli gospodarze - z Przedszkola Samorządowego. To w ich auli przedszkolnej miała miejsce ostra rywalizacja. O awans do dalszego etapu starało się 33 maluchów. Ich oceny dokonało jury w składzie: Bogna Czabajska- nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Poniecu, Agnieszka Wolińska-Chuda –Bibliotekarka w Ponieckiej Bibliotece oraz Joanna Zborowska – nauczycielka przedmiotów artystycznych w Szkole Podstawowej w Poniecu. - Jury oceniało przede wszystkim aspekty takie jak: dobór repertuaru, w szczególności dostosowanie piosenki do możliwości wykonawczych według parametrów, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny – informuje Mikołaj Skrzypczak z Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Tylko pięcioro z grona ponad trzydzieściorga młodych artystów otrzymało awans do dalszego etapu, który odbędzie się 4 czerwca. Do Leszna na dalsze zmagania pojadą: Weronika Chuda z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu, Olga Harendarz z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach, Antoni Klebaniec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim, Maria Majewska z Przedszkola Samorządowego w Pudliszki, Oddział Przedszkolny w Żychlewie oraz Maja Matysiak z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach.

Nagrody małym laureatom wręczyli Maciej Malczyk, szef Gminnego Centrum Kultury w Poniecu oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego Romualda Maćkowiak i jej zastępczyni Katarzyna Widyńska. Każdy z uczestników otrzymał upominek oraz pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich przedszkolaków czekał też słodki poczęstunek.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone