Zamknij
REKLAMA

W ubiegłym roku naborowi towarzyszyły duże emocje

08:30, 16.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

178 wniosków na 162 miejsca w krobskich przedszkolach – zakończył się nabór do placówek gminnych dla dzieci na kolejny rok. Tymczasem w najbardziej obleganej krobskiej placówce szykuje się dyrektorski konkurs. Kończy się kadencja obecnej szefowej Przedszkola „Pod Świerkami” Anny Turczyńskiej.

Naborowi do przedszkoli w ubiegłym roku towarzyszyły duże emocje. Głównie za sprawą wyborów rodziców. Wielu z nich chciało oddać swoje pociechy do placówki w Krobi, lecz ta dysponowała określoną i nieprzekraczalną liczą miejsc. Finalnie uruchomiono dodatkowy oddział dla sześciolatków w szkole. W tym roku zmieniono nieco zasady i nabór odbył się już dużo spokojniej. - Łącznie wpłynęło 178 wniosków o przyjęcie dziecka, natomiast planowanych miejsc wolnych było 162. Ponieważ rodzice często składali wnioski do kilku placówek, a dodatkowo niektóre wnioski dotyczyły dzieci spoza terenu gminy bądź dzieci 2,5-letnich, którym samorząd gminny nie ma obowiązku zapewnienia edukacji przedszkolnej, ostatecznie tak naprawdę nadal wolnych jest jeszcze 37 miejsc – tłumaczy Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Z wyjaśnień urzędu wynika, że pozostało osiemnaścioro dzieci , które nie dostały się do konkretnego przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Rodzice mogą więc skorzystać z miejsc w pozostałych placówkach. Część z nich już podjęła taką decyzję. Placówki z większym obłożeniem od możliwości to w tym roku ponownie Krobia (7 dzieci nieprzyjętych), Stara Krobia i Sułkowice łącznie (4 dzieci), Ciołkowo (3 dzieci) i Pudliszki (4 dzieci). - Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna, bowiem rodzice niektórych dzieci rezygnują z konkretnej placówki, a na ich miejsce dostają się inne, stąd może okazać się, że jutro powyższe dane będą już nieaktualne – dodaje Sarbinowski.

Tymczasem w samorządowym przedszkolu "Pod Świerkami" w Krobi ogłoszony został właśnie nabór na stanowisko dyrektora placówki. To skutek kończącej się kadencji obecnej dyrektor Anny Turczyńskiej. - Kadencja upływa 31 sierpnia i zainteresowani objęciem stanowiska powinni składać swoje oferty do 25 maja - mówi Sarbinowski. Specjalnie powołana komisja dokona oceny zgłoszonych kandydatur i przeprowadzi rozmowy indywidualne. Nazwisko osoby, która od września pokieruje placówką, może być znane przed wakacjami.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone