Zamknij
REKLAMA

W Hutniku poczuli bluesa. Za nami II Gostyński State of Blues

11:00, 03.03.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

To była druga edycja tego muzycznego wydarzenia w gostyńskim „Hutniku”, a już zdążyła zdobyć liczne grono sympatyków. W bluesowo-jazzowy klimat porwali słuchaczy znakomici muzycy. Wśród nich Artur Lesicki, Jacek Jaguś, Joanna Dudkowska i gostyński zespół MN Band z pomysłodawcą tej niezwykle klimatycznej imprezy Marcinem Nowakiem na czele.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji imprezy gospodarzem II Gostyńskiego State of Blues była gostyńska grupa MN Band, która wystąpiła w towarzystwie zaproszonych muzyków. Skąd wziął się pomysł na organizację bluesowego wydarzenia? - Kiedy byłem uczniem szkoły średniej, to podobne imprezy odbywały się w Krobi. Przyjeżdżali jazzmani i była publiczność. W dobie tego wszystkiego, co jest w mediach, pomyślałem, że warto wrócić do prostego, bluesowego grania - mówił Marcin Nowak, pomysłodawca State of Blues.

Na II edycji State of Blues słuchaczy nie zabrakło. Było to świetne widowisko. Artyści nie pojawili się na scenie, ale wśród publiczności, która wygodnie rozsiadła się przy stolikach. - Zależało nam na tym, aby być bliżej ludzi, a czasem ponieść się improwizacji - mówił Marcin Nowak.

Gwiazdą drugiego spotkania miał być znany gitarzysta Marek Raduli, ale niestety rozchorował się. - Są za to z nami Artur Lesicki i Jacek Jaguś. Jacka nie trzeba bliżej przedstawiać, gdyż gościł już na pierwszym koncercie, natomiast pan Artur to gitarzysta, kompozytor, uprawia różne gatunki muzyki. W swoim dorobku ma ponad trzydzieści płyt - mówił Marcin Nowak. - Usłyszymy też wykonania Joanny Dudkowskiej, występującej na znaczących scenach w kraju. Cieszę się, że przyjęła zaproszenie, jak i Leszek Niedźwiedziński - wyliczał pomysłodawca State of Blues. Ponadto w piątkowy wieczór można było posłuchać zespołu MN Band w składzie: Marcin Nowak, Tomasz Murawski, Bartek Wojciechowski, Tomasz Bunikowski, a także Tomasza Orłowskiego, Adama Kurka, sióstr Kozłowskich, Jakuba Grodzkiego, Artura Zgoły i Michała Gumiennego.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jpbas43pljpbas43pl

0 0

fajna bluesowa impreza zapraszamy mastępny raz
23:34, 03.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone