Zamknij
REKLAMA

Ostatki z orkiestrą i mażoretkami. Nie zabrakło bisów

11:19, 12.02.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Specjalny karnawałowy koncert przygotowała dla mieszkańców Pępowa Orkiestra Dęta z Gostynia. W oprawie będącej dziełem mażoretek muzycy zaprezentowali repertuar muzyki światowej. Nie zabrakło bisów.

Tegoroczny koncert "ostatkowy” odbył się w sali sportowej przy pępowskiej szkole. Udział w imprezie był całkowicie darmowy i publiczność licznie skorzystała z zaproszenia na niedzielny występ.

Dyrygentem istniejącej od 1928 roku gostyńskiej orkiestry jest Piotr Kaczor. W skład zespołu wchodzi około 50 osób. - Co roku w styczniu zespół występuje przed szeroką publicznością podczas koncertu noworocznego, którego tradycja sięga ponad 20 lat. W Pępowie koncert rozpoczął się marszem ,,The Washington Post”. Następnie muzycy przeprowadzili publiczność przez kraje obu Ameryk, zabierając słuchaczy do Meksyku, Brazylii, Kanady i grając najpopularniejsze melodie z tych rejonów - mówi Leszek Żelazny, dyrektor pępowskiego GCK.

Oprawą konferansjerską występów zajął się Sławomir Czesiak. Poza muzykami widzowie mieli okazję także do obejrzenia występów mażoretek pod wodzą Kariny Altman. Muzyczne spotkania tak spodobały się publiczności, że nie obyło się bez bisów. - Orkiestra zaprezentowała cykl utworów Whitney Houston. Wybór nie był przypadkiem, bo właśnie w niedzielę przypadała szósta rocznica śmierci wokalistki – dodaje Leszek Żelazny.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone