Zamknij
REKLAMA

Czytali fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa

08:19, 14.11.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Wystawa i konkursy literackie oraz plastyczne - w taki sposób poniecka Szkoła Podstawowa obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji, jak zapewniają jej organizatorzy, było zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Szkolny konkurs plastyczny dedykowany był uczniom z klas IV-VI, natomiast literacki skierowany został do tych nieco starszych z klas VII, II, IIIg. Wprowadzeniem do konkursów były jednak zajęcia poświęcone literaturze. Na zajęciach uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa, a klasy zostały podzielone na grupy. Każdy zespół otrzymał zadania do wykonania. Wszystkie były związane z książką i biblioteką. - Trzeba było napisać zabawną instrukcję dotarcia do biblioteki szkolnej, ułożyć krzyżówkę z hasłem, zrobić zakładkę do książki, zaprojektować okładkę do ulubionej lektury, przygotować kartkę z życzeniami do biblioteki i zaprezentować ulubionego bohatera książkowego. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Książkowe ciekawostki”, z której dowiedzieli się o największej, najmniejszej, najdroższej, najstarszej i jeszcze innych naj… książkach i bibliotekach - informuje Danuta Cieślak, polonistka ze Szkoły Podstawowej w Poniecu.

W ramach obchodów święta bibliotek szkolnych we wszystkich klasach od VII do III g zostały przeprowadzone lekcje tematyczne - przygotowano prezentacje, referaty, quizy oraz krzyżówki. Na klasowych gazetkach pojawiły się prace plastyczne, m.in. kartki pocztowe z pozdrowieniami do biblioteki szkolnej i plakaty "Książka nas łączy", uczniowie z klasy II ag przygotowali wystawę na temat polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone