Zamknij
REKLAMA

W tym roku małym artystom towarzyszyli na scenie dorośli - rodzice i opiekunowie

12:45, 13.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna edycja przeglądu piosenki patriotycznej różniła się od poprzednich. Dzieciom na scenie towarzyszyli dorośli. Muzyczne wydarzenie było więc doskonałą okazją do rodzinnej zabawy, ale przede wszystkim do spotkania z dziedzictwem narodowym.

"Polska - nasze wczoraj, dziś i jutro" - pod takim hasłem zorganizowano rodzinne śpiewanie piosenek patriotycznych. Koncert od kilku lat przygotowuje Świetlica "Promyki Dobra" i GOK „Hutnik”. Celem przeglądu jest przede wszystkim ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie, pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym.

W poprzednich edycjach przeglądu - solo i w zespołach - swoje talenty prezentowały jedynie dzieci. W tym roku podczas prezentacji małym artystom - wychowankom przedszkoli i szkół z gminy Gostyń - na scenie towarzyszyli dorośli, czyli rodzice i opiekunowie. Bardzo często artyści przebrani byli w ludowe stroje, ale też za harcerzy czy żołnierzy. - W zeszłym roku wspieraliśmy własne dzieci, które wychodziły na scenę, dziś sami potrzebujemy wsparcia. Dzieci pewnie weszły na scenę, wstyd byłoby chować się za kurtyną... - żartowała mama małej Zosi. - Najgorzej było wejść na scenę, potem było już z górki, emocje opadły, przecież trochę czasu poświęciliśmy na przygotowania, więc musiało się udać - komentował stojący obok pan Bartosz.

W tym roku występy uczestników nie były oceniane, a zatem nikt nie był przegrany. Jak podkreślali organizatorzy, przedstawione prezentacje świadczą o potrzebie wspólnego działania i kultywowania tradycji. - Tutaj rywalizacja nie jest potrzebna. Dzięki wspólnej pasji, wspólnemu śpiewaniu tworzą się niezwykłe relacje, przyjaźnie, o to przecież chodzi w rodzinnym śpiewaniu - mówiła Sabina Hoska-Kaczmarek z GOK „Hutnik”.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone