Można śmiało powiedzieć, że młodzi kręglarze KS Start Gostyń zdominowali Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, jakie odbyły się w....

15:49, 04.04.2022 Redakcja/Źródło: Marek Podyma/KS STart Gostyń Aktualizacja: 17:03, 04.04.2022
Skomentuj Foto: KS Start Gostyń/Fotomontaż/ Canva/Gostyn24 Foto: KS Start Gostyń/Fotomontaż/ Canva/Gostyn24

Na początku kwietnia, w gostyńskiej kręgielni rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Klub Sportowy Start w Gostyniu reprezentowały w tej kategorii Aleksandra Banaszak. Aleksandra Kuc, Julia Łagódka i Wiktoria Poznańska oraz Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak. Wszyscy pokazali, że mało kto, może im dorównać.

Można śmiało powiedzieć, że młodzi kręglarze KS Start Gostyń zdominowali Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, jakie odbyły się w naszym mieście Wszyscy zdobyli medale, a w klasyfikacji punktowej klub zajął pierwsze miejsce przed KS Polonia 1912 Leszno i BOSiR Brzesko. Nasi zawodnicy zdobyli również największą ilość medali, bo aż 7 w tym 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

W klasyfikacji par juniorek Aleksandry - Banaszak i Kuc zdobyły srebrne medale a Julia Łagódka i Wiktoria Kuc zajęły czwarte miejsce. W klasyfikacji par juniorów Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak również swój start zakończyli ze srebrnymi medalami. W klasyfikacji tandemów Julia Łagódka i Dominik Dutkiewicz zdobyli brązowy medal. W sprintach juniorek Wiktoria Poznańska zdobyła złoty a Julia Łagódka brązowy medal. W klasyfikacjach indywidualnych juniorki Julia Łagódka, Aleksandra Kuc, Aleksandra Banaszak i Wiktoria Poznańska zajęły odpowiednio 6, 7 9 i 10 miejsca a w sprintach juniorów młodszych Dominik Dutkiewicz był 6 a Mateusz Ptak10. Rozgrywana była również klasyfikacja drużynowa, w której nasze dziewczyny zdobyły srebrny medal a Dominik i Mateusz wspomagani zawodnikami BOSiR Brzesko zdobyli medal złoty. - informuje Marek Podyma z KS Start Gostyń

To jednak nie koniec. W tym samym czasie gostyńscy amatorzy uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorów rozgrywanych w Rychnowie nad Kneznou w Czeskiej Republice. KS Start Gostyń reprezentowany był przez Mikołaja Hajnsza, Jakuba Klimańskiego, Marka Podymę i Bogusława Zagatę. - Swój start możemy uznać za w pełni udany ponieważ w rywalizacji z dwoma najlepszymi drużynami z Czech (w Mistrzostwach Czech startuje corocznie ponad 60 drużyn) i Słowacji zajęliśmy brązowy medal – dodaje Marek Podyma

(Redakcja/Źródło: Marek Podyma/KS STart Gostyń)