Podczas trwającego w Słowenii Pucharu Świata w Kręglarstwie Klasycznym na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Dutkiewicz z KS Start Gos

16:20, 25.08.2021 M.S Aktualizacja: 13:54, 28.08.2021
Skomentuj Foto: KS Start Gostyń Foto: KS Start Gostyń

I znów dobre wiadomości ze świata sportu. Podczas trwającego w Słowenii Pucharu Świata w Kręglarstwie Klasycznym na najwyższym podium stanął Dominik Dutkiewicz reprezentujący KS Start Gostyń, który wystąpił w duecie z zawodnikiem z Leszna. Jutro nasz zawodnik powalczy o kolejny medal. Trzymamy kciuki!

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że reprezentująca gostyński klub kręglarski Aleksandra Banaszak, wywalczyła w duecie z Borysem Piastą  tytuł wicemistrzów świata w kategorii U-18. Dziś jej młodszy kolega - Dominik Dutkiewicz z KS Start Gostyń startując w parze z Mają Mielcarek z KS Polonia 1912 Leszno,  w kategorii wiekowej U-14 (przyp. red. w tej kategorii wiekowej nie są rozgrywane Mistrzostwa Świata) i zajęli pierwsze miejsce!

W bardzo zaciętej rywalizacji z parą ze Słowacji obie pary uzyskały ten sam wynik łączny 1057 strąconych kręgli. O zwycięstwie w takim przypadku decydują zbierane, w których nasi zawodnicy zwyciężyli 342:331 i zostali zwycięzcami Pucharu Świata. Indywidualnie oboje zajęli trzecie miejsca i jutro wystąpią w finałowej walce o kolejne medale - informuje Marek Podyma z KS "Start" Gostyń. Trzymamy kciuki za kolejny medal!