Tobiasz dosłownie znokautował swoich rywali. Zdobył Mistrzostwo Polski!

14:04, 24.09.2020 M.S Aktualizacja: 16:03, 24.09.2020
Skomentuj Foto: Facebook KKS Gostyń Foto: Facebook KKS Gostyń

Udane stary mają za sobą kolarze gostyńskiego Kolarskiego Klubu Sportowego "KKS Gostyń". Tobiasz Zaremba stanął na najwyższym stopniu podium 7. Memoriału im. Stanisława Szozdy – Finał Mistrzostw Polski Kryteriach Ulicznych. Zawodnik "KKS Gostyń" dosłownie znokautował swoich rywali.

Zawodnicy i trener "KKS Gostyń", do udanych mogą zaliczyć udział w 7. Memoriale im. Stanisława Szozdy – Finał Mistrzostw Polski Kryteriach Ulicznych w Prudniku. Na najwyższym stopniu podium stanął Tobiasz Zaremba (kat. junior). Gostynianin miał do pokonania dystans 15 okrążeń po 1,6 km, co daje łącznie 24 km - Pojechał fenomenalnie zdobywając 33 punkty, drugi na mecie zawodnik zdobył ich 20 - mówi Waldemar Minta, trener KKS Gostyń. - Dobrze pojechał również Tomasz Andrzejczak (kat. junior młodszy) zajmując 2 miejsce - dodaje. Tomasz miał do pokonania dystans 12 okrążeń po 1,6 km, co daje łącznie 19,2 km. W kategorii juniorka młodsza Nikola Szajbel zajęła 8. miejsce, a Julia Biskup 10. pozycję. W kategorii junior młodszy 14. miejsce zdobył Tomasz Listwoń, 21. pozycję Mikołaj Skorupiński, a Jakub Banaszkiewicz był 29.na mecie.

Część kolarskiej ekipy startowała w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na rowerach MTB w Żerkowie. Tytuł II Wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich klas VII zdobył Jan Mróz, który dotarł do mety z czasem 34:17, natomiast w kategorii klas VII - również tytuł II Wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich wywalczył Marcel Kożyczak dojeżdżając do mety z czasem 36:36.