Zamknij

Adam Nowicki nie zwalnia tempa. Wbiegł jako trzeci na linię mety podczas Mistrzostw Polski na 10 000 metrów w Karpaczu i zdobył brązowy meda

12:46, 20.09.2020 M.S Aktualizacja: 13:06, 20.09.2020
Skomentuj Foto: Facebook Adam Nowicki Foto: Facebook Adam Nowicki

W niespełna miesiąc zdobył dwa medale na Mistrzostwach Polski. Wczoraj, podczas zawodów w Karpaczu linię mety  przekroczył jako trzeci  - Noga mocno podawała na ostatnich 800 m, które pokonałem w 2:10 co dało pewny medal - napisał na profilu facebookowym gostynianin

Adam Nowicki na początku września tego roku zdobył mistrzostwo Polski w półmaratonie. Wygrana dała mu kwalifikację do mistrzostw świata, jakie odbędą się za kilka tygodni w Gdyni. Gostynianin mierzy jednak znacznie wyżej, bo jego celem, jak już informowaliśmy, jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej w maratonie - najbliższa próba to Mistrzostwa Polski w Maratonie odbywające się w Dębnie.

Tymczasem wczoraj,  Adam Nowicki stanął na podium podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów jakie odbyły się w Karpaczu. Gostynianin ukończył bieg z trzecim wynikiem 29:23 i zdobył brązowy medal. - To już mój drugi medal MP w tym miesiącu - tak to chyba jeszcze nie było - tak na profilu facebookowym podsumował swój udział w biegu Adam Nowicki - To był ciekawy bieg, prowadzony w wyrównanym tempie. Treningowe udoskonalanie końcówki wreszcie zaczęło przynosić oczekiwany efekt. Noga mocno podawała na ostatnich 800 m, które pokonałem w 2:10 co dało pewny medal. Stadion w Karpaczu mimo tego że nie sprzyja rekordom życiowym to atmosfera na stadionie była niesamowita. - napisał gostynianin.

Po krótkim odpoczynku Adam Nowickiego czeka kolejne biegowe wyzwanie Mistrzostwa Świata w Półmaratonie - 17 października 2020. trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.