Walczyli o udział w Mistrzostwach Europy. Wiemy, kto pojedzie z Gostynia...

13:31, 24.08.2020 MiS Aktualizacja: 13:48, 24.08.2020
Skomentuj Foto: organizatorzy Foto: organizatorzy

Udany weekend mają za sobą gostyńscy kręglarze z klubu "KS Start". Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U 60 rozgrywany na gostyńskiej kręgielni zakończył się dużym sukcesem Marka Podymy, który zakwalifikował się do europejskich rozgrywek. Równocześnie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów "A" w dwóch kategoriach wiekowych po 50 i po 60 roku życia, gdzie również doskonale zaprezentowali się gostynianie. Kilka cennych wyników osiągnęła również gostyńska młodzież kręglarska.

Gostyńska kręgielnia stała się areną rywalizacji do Mistrzostw Europy U 60 (zawodników po 60 roku życia), które na początku listopada rozegrane  zostaną w Tarnowie Podgórnym. Turniej zakończył się dużym sukcesem Marka Podymy z KS Start Gostyń, który zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy z wynikiem 537 punktów.

Równocześnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Seniorów "A" w dwóch kategoriach wiekowych po 50 i po 60 roku życia. W klasyfikacji kobiet  po 50 roku życia piąte miejsce zajęła  Violetta Kolendowicz. Z kolei w klasyfikacji mężczyzn po 50 roku życia zwyciężył wielokrotny Mistrz Polski  - Prezes  KS Start Gostyń Włodzimierz Dutkiewicz, który jednym punktem pokonał swojego odwiecznego rywala z KS Czarna Kula Poznań  Krzysztofa  Kamińskiego. Tuż za podium znalazł się Zbigniew Klimański, a ósmy był Marek Podyma. Natomiast wśród zawodników po 60 roku życia Marek Podyma zajął szóste miejsce.

Pracowity weekend ma za sobą również młodzieżowa reprezentacja kręglarzy, która brała udział w turnieju finałowym XXVII Memoriału Stanisława  Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w Lesznie). W kategorii wiekowej dzieci zwyciężyła Oliwia Ptak, młodzik Dominik Dutkiewicz z bardzo  dobrym wynikiem finału 581 punktów zajął drugie miejsce, a juniorka młodsza Aleksandra Banaszak zajęła trzecie miejsce. Również na  trzecim  miejscu grę zakończył junior młodszy Mateusz Ptak.

Już za tydzień kolejne dwie imprezy rangi mistrzowskiej - w Lubinie rozegrane zostaną Indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów a w Lesznie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.