Mocna ekipa z Gostynia. Zajęli drugie miejsce, ale wrócili z rekordem Polski

11:27, 28.01.2020 J.J Aktualizacja: 11:30, 28.01.2020
Skomentuj Foto: Arch. KS STart Gostyń Foto: Arch. KS STart Gostyń

Młodzi gostyńscy kręglarze zajęli drugie miejsce w zawodach o Puchar Starosty Sierakowa. Na szczególne i wyjątkowe uznanie zasłużyły dwie zawodniczki – Oliwia Ptak i Zuzanna Lisiecka. Pierwsza wygrała zdecydowanie ustanawiając nowy rekord Polski, druga zajęła wysokie czwarte miejsce.

W dniach od 23 do 26 stycznia 2020 r. rozegrany został w Sierakowie IV Puchar Starosty w kategorii młodzieżowej. W turnieju wystartowała osiemnastoosobowa grupa zawodników KS "Start" Gostyń. Klub rozpoczął ten rok od mocnego uderzenia, szczególnie w kategorii wiekowej dziewczynek. Do sześcioosobowego finału awansowały dwie zawodniczki Startu Oliwia Ptak i Zuzanna Lisiecka. - Finał to popis Oliwii, która wygrała go zdecydowanie ustanawiając fantastyczny rekord Polski wynikiem 359 punktów. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Zuzanna Lisiecka. Na dziesiątym miejscu znalazła się Danuta Kahler - informuje Marek Podyma z KS "Start" Gostyń

Wśród młodziczek do siedmioosobowego finału awansowała Wiktoria Poznańska, która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Tuż za finalistkami na ósmym miejscu znalazła się Julia Łagódka. Tradycyjnie dobry, równy start w eliminacjach i finale zaliczył młodzik Dominik Dutkiewicz, który tym razem start w turnieju ukończył na najniższym stopniu podium. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Aleksandra Banaszak, utrzymując drugie miejsce zdobyte po eliminacjach.- Klub po podliczeniu punktów zdobytych w poszczególnych klasyfikacjach zajął bardzo dobre drugie miejsce za zdecydowanie najliczniej reprezentowanym klubem KK Wrzos Sieraków - dodaje Marek Podyma