Zamknij

Stanęła do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z Europy, a do tego była najmłodsza w grupie - jej rywalki były o dwa lata starsze

16:18, 30.11.2019 MiS Aktualizacja: 08:54, 01.12.2019

Sztangistka z Krobi - 16-letnia Adrianna Borowczyk ma za sobą bardzo udany występ na arenie międzynarodowej. Stanęła do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami Europy, a do tego była najmłodsza w grupie. Jej rywalki były też bardziej doświadczone, a mimo to, dziewczyna osiągnęła życiowy rekord.

Adrianna Borowczyk wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kownie na Litwie. Krobianka startowała w kategorii (U18) 57 kilogramów. Była jedną z najmłodszych i najlżejszych zawodniczek w swojej kategorii, a  mimo to osiągnęła kolejny życiowy rekord. Łącznie Ada zaliczyła podejścia z bardzo dobrymi wynikami: przysiad: 120 kg, wyciskanie: 57,5 kg i martwy ciąg 127,5 kg. - Jestem bardzo zadowolony. Był bardzo wysoki poziom. Same najlepsze zawodniczki z całej Europy - doświadczone i obyte na wydarzeniach rangi europejskiej i światowej. Ada stanęła na wysokości zadania i poprawiła do tego swój rekord życiowy Totalu z 297,5 kg na 305 kg, a więc o 7,5 kg i co podkreślę ważąc tylko 55,5 kg - mówi Mariusz Fórmanowski, trener Stowarzyszenia Sportatut - Trójboiści Siłowi Krobia. - Ada podeszła do startu bardzo profesjonalnie. Stres miała tylko na pierwszym podejściu, a konkretnie na przysiadzie, a pokazała na co ją stać. - dodaje trener Mariusz Fórmanowski. 16-letnia Adrianna ostatecznie uplasowania się na 6. miejscu spośród 9 zawodniczek. Według trenera to świetny wynik, który jest dobrym prognostykiem na przyszłość. - To były pierwsze zawody takiej rangi naszej zawodniczki, sprawdzian samej siebie i przebicie, zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej - przyznaje trener Mariusz Fórmanowski.

Dodajmy, że reprezentacja Polski w kategorii drużynowej zdobyła 2. miejsce. Po powrocie z Litwy Ada nie zwalnia tempa i zaczyna przygotowania do zawodów w Spale. Filmiki i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć na stronie Facbookowej krobskiego stowarzyszenia Sportatut -TUTAJ-