Zamknij
REKLAMA

Godnie reprezentowali Polskę

13:58, 14.07.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: arch. prywatne

Zawodnicy gostyńskiego Kolarskiego Klubu Sportowego – Zuzanna Olejniczak i Kacper Majewski reprezentowali Polskę na Torowych Mistrzostwach Europy w Belgii. Każde z nich wystartowało w dwóch wyścigach. Sekundy zdecydowały, że nie udało im się stanąć na podium.

Gostynianie - Zuzanna Olejniczak i Kacper Majewski wraz z kadrą narodową uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, jakie odbyły się w Belgii. Zuzanna rywalizację rozpoczęła od wyścigu eliminacyjnego. - Polega na tym, że każde państwo w Europie wystawia jednego zawodnika do wyścigu i co drugą rundę zawodnik z tego peletonu odpada - wyjaśnia Waldemar Minta, trener KKS Gostyń dodając, że to bardzo morderczy wyścig. - Zuza zajęła 8. miejsce. (...) Wynik wydaje się być dość dobry. Przyznam, że miałem obawy czy ona sobie poradzi - dodał trener Minta. Kolejny start Zuzanny, to wyścig indywidualny na czas na dystansie 2 km. - Zuza została 6. zawodniczką w Europie. Jedna sekunda brakował jej do brązowego medalu - mówił trener Waldemar Minta.

Kacper Majewski podczas pobytu w Belgii również wystartował w dwóch wyścigach. - W wyścigu drużynowym na 4 km pojechał w 4 – osobowym składzie zajmując 3. miejsce w eliminacjach, co dawało im możliwość walki o medal. Niestety, następnego dnia Rosjanie i Włosi pojechali o 4 sekundy szybciej i Polacy spadli na 5. miejsce - relacjonował trener Waldemar Minta. - Przyznam, że Kacper miał dużo większe aspiracje....Celował w medal - dodaje trener KKS Gostyń. Jazdę indywidualna gostynianin zakończył na 10. pozycji.

Młodsi kolarze KKS Gostyń mają za sobą udany występ w wyścigu etapowym Kobyla Góra- Ludwików- Droszew. Ada Byra wygrała rywalizację żaków, a młodzik Tomasz Listwoń był piąty.

REKLAMA
(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

eVaeVa

4 3

Brawo!!! 15:04, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........

5 0

Brawo Zuziu. 17:34, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 A super 6 A super 6

3 0

Dziękuję Zuzi super 22:45, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

John DeerJohn Deer

2 0

Zuza - jesteś najlepsza! 10:24, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone