Na starcie biegu "Nasza Dycha 2019" stanęło niespełna 350 biegaczy. Najszybciej dziesięciokilometrowa trasę pokonał Marcin Zagórny

12:18, 08.04.2019 MiS Aktualizacja: 15:35, 08.04.2019
Skomentuj

Nie ma nowego rekordu na trasie "Naszej Dychy". Żaden z biegaczy uczestniczących w imprezie nie zdołał pokonać trasy poniżej 30 minut. Zdaniem zwycięzcy - Marcina Zagórnego przeszkadzała pogoda. Było za ciepło...

Jeśli zsumować ilość przebiegniętych kilometrów podczas "Naszej Dychy" i pomnożyć przez liczbę zawodników, wyszłaby trasa Gostyń- Rzym - Gostyń. Niemożliwe? a jednak.  Na starcie biegu stanęło prawie 350 biegaczy. Każdy z nich pokonał dystans "własną dychę", to daje prawie 3,5 tys. km drogi. Brzmi niewiarygodnie, a jednak...

Najszybszy był Marcin Zagórny (Tomato Club) 34:30, drugi na linii mety pokazał się Bartosz Pawlaczyk (MKS Parasol Wrocław) 34:40, a trzecie miejsce zajął  Radosław Piasecki (BIEGAM BO LUBIĘ GŁOGÓW) z czasem 34:45. Wśród pań niedościgniona okazała się Katsiaryna Ptashuk (Achilles Leszno) 36:30, zaraz za nią linię mety przekroczyła Marlena Nowacka (Jan-Mar/Gostyń Easy Trail) 41:56, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Kasztelan (Biegaj z Krobią) 43:52. Na mecie wszyscy otrzymali medale, a zwycięzcy pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.