Zamknij
REKLAMA

Kąkol, Ziober i Kujawa...

08:19, 05.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: Facebook Runaway

Organizatorzy biegu Runaway-Polski Uciekinier nie ustają w pomysłach i nowatorskim podejściu do organizacji  wydarzenia. Jak informują na trasie zawodnikom serii Elite będą towarzyszyć tzw. sędziowie lotni - prawdziwe legendy biegów przeszkodowych, którzy zostaną wyposażeni w specjalne kamerki GoPro.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja biegu przeszkodowego w Pępowie - pod nazwą Runaway DROGBRUK Colosseum. Na profilu facebookowym wydarzenia, organizatorzy na bieżąco informują o kolejnych nowych pomysłach. Jednym z nich ma być wprowadzenie na trasę tzw. sędziów lotnych. Będą oni towarzyszyć najszybszym zawodnikom kategorii Elite – Men i Women, walczących o kwalifikację do Mistrzostw Europy w Gdyni (27-30 czerwca 2019). - Sędzia lotny ma za zadanie być zawsze na czele stawki z najlepszym zawodnikiem, który prowadzi spośród zawodników startujących z swojej fali. Musi z nim biec krok w krok i oceniać jego pracę przy pokonywaniu przeszkód, by nie popełniał błędów i prawidłowo pokonał przeszkodę zgodnie z zbiorem zasad i przepisów rulebook - w którym dokładnie są opisane wszystkie przeszkody na trasie biegu oraz ich pokonywanie - wyjaśnia Krzysztof Zmysłowski, współorganizator Runaway-Polski Uciekinier.

Na trasie pojawi się trzech sędziów lotnych z kamerkami GoPro – dwóch w kategorii Elite Men i jeden w kategorii Elite Women. Ich nazwiska znane są w całej Polsce i Europie. Bedą nimi  Kacper Kąkol - to 15 zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata. Jeden z najszybszych zawodników w Polsce, więc da radę dzikom w fali Elite. Zdobył 4 miejsce w sztafecie na Mistrzostwach Świata w Londynie, Zbigniew Ziober –Od 2014 roku czynny uczestnik biegów przeszkodowych, trener biegowy OCR i zawodnik drużyny xRunners, uczestnik Mistrzostw Europy w 2017 i 2018 roku (Holandia, Dania) oraz Mistrzostw Świata 2017 i 2018 (Kanada, Anglia), 23 zawodnik PRO na dystansie Short 3km podczas OCR World Championship 2018 w Londynie i Szymon Kujawa - w biegach przeszkodowych uczestniczy od 2016 roku. W ubiegłym roku startował w Mistrzostwach Europy Spartan Race, na ten rok posiada kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata Spartan Race  - W razie protestów zawodników zawsze będziemy mogli sięgnąć do zapisu z tego urządzenia. Czy obraz będzie na żywo tego jeszcze nie możemy potwierdzić ponieważ wiąże się to z dużymi kosztami , telebimem w miasteczku by obraz z całej trasy był przekazywany do serca biegu tak by zgromadzeni zawodnicy ,kibice byli świadkami niepowtarzalnego wydarzenia, co dzieje się na gorąco na trasie. Na pewno odczyt z kamerek będzie dużym materiałem do relacji, klipów materiałów z wydarzenia - mówi Krzysztof Zmysłowski, współorganizator biegu.

Ponadto sędziowie będą rozstawieni na każdej technicznej przeszkodzie. - Oni muszą współpracować z sędzią lotnym który przybiega do przeszkody na trasie zawodnikiem prowadzącym na trasie i wspólnie uważnie podjąć decyzję czy przeszkoda została pokonana prawidłowo i zawodnik uderzył ręką w dzwonek co oznacza pokonanie całej przeszkody - mówi Tomasz Gruetzmacher, współorganizator biegu.

Aby wziąć udział w imprezie wystarczy się zarejestrować: Fala Elite i Open -TUTAJ- Runaway Junior -TUTAJ-

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

ocrocr

0 0

Po co piszecie takie szczegóły zainteresowani zawodnicy wszystko wiedzą a zwykły kowalski nawet nie ma pojęcia o co chodzi co to Ocr i o co w tym biega:) 16:27, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone