Zamknij
REKLAMA

Tylko dla twardzieli...

13:32, 15.01.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: MiS, Facebook Runaway Polski Uciekinier (Foto Bzodek i Projekt 3D)

Opinie o sportowej imprezie "Runaway – Polski Uciekinier" w Pępowie odbiły się szerokim echem wśród zawodników nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. Dlatego w tym roku wydarzenie otrzymało status biegu kwalifikującego do Mistrzostw Europy. Tegoroczna edycja zapowiada się fantastycznie również z innych powodów. Organizatorzy przygotowali coś dla mniej zaprawionych w boju.

Runaway Colosseum - taką nazwę nosić będzie tegoroczna edycja biegu przeszkodowego w Pępowie. Swój udział już zapowiedzieli prawdziwi gladiatorzy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Co więcej bieg otrzymał kwalifikację do czerwcowych Mistrzostw Europy w Gdyni, a to oznacza, że uczestnicy będą walczyć o udział w mistrzostwach Starego Kontynentu. - Federacja OCR Polska (przyp. red. Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych) na bieżąco śledzi organizacje takich biegów w kraju i zbiera opinie o wykonanych przeszkodach, organizacji, pakietach startowych, podejściu organizatorów do zawodników itp. - wyjaśnia Krzysztof Zmysłowski, współorganizator biegu Runaway Colosseum w Pępowie. - Po ciężkich próbach i sprawdzeniu nas w Ostrowie Wlkp., Wrocławiu i Gdyni, gdzie nasza przeszkoda była finałowa – OCR Polska dała nam kredyt zaufania i zakwalifikowała nasz bieg do Mistrzostw Europy. To wielkie wyróżnienie, ale też wyzwanie - dodaje Tomasz Gruetzmacher, współorganizator biegu.

Kwalifikację do Mistrzostw Europy otrzyma trójka mężczyzn i kobiet z serii "Elite" w kategoriach wiekowych. Uczestnicy serii "Elite" będą mieli do pokonania dystans 8 km, a startujący w Open pobiegną około 2 km mniej.

Nowością pępowskiego Runawaya będzie kategoria "For Fun", przeznaczona dla uczestników stawiających pierwsze kroki w biegach przeszkodowych. Zmierzą się oni z 3 km trasą i przeszkodami o różnej skali trudności. - Jak sama nazwa biegu mówi uczestnicy pobiegną "dla zabawy". Będzie mógł sprawdzić się każdy, kto wcześniej myślał o udziale w takiej imprezie, ale z różnych względów uważał, że może nie dać rady - wyjaśnia Tomasz Gruetzmacher dodając, że uczestnicy nie muszą martwić się jeśli nie poradzą sobie z jakąś przeszkodą. - Uczestnicy "For Fun" sami decydują jaką przeszkodę chcą pokonać, a jaką ominąć...Obiecujemy będzie dużo błota, dużo zabawy i dużo śmiechu...

Impreza planowana jest na niedzielę 19 maja. Centrum wydarzeń ma być stadion. - Tam zostaną rozlokowane jedne z najbardziej widowiskowych przeszkód. Przygotujemy specjalne strefy do ich oglądania. Pozostałe przeszkody podobnie jak w zeszłym roku rozlokowane będą na trasie w Pępowie - mówi Krzysztof Zmysłowski.

To jeszcze nie wszystko. Będzie też coś dla najmłodszych. 19 maja odbędzie się II edycja biegu "Runaway Junior" - dla dzieci w wieku od 4 lat do 13 lat. Do pokonania będzie 800 metrów z 10 przeszkodami. Zeszłoroczny bieg  spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a do organizatorów wpłynęło  jeszcze więcej pozytywnych opinii i próśb o organizację kolejnej edycji.  Portal Gostyn24 będzie patronem medialnym wydarzenia, dlatego na bieżąco będziemy informować o ruchach organizatorów

Aby wziąć udział w imprezie wystarczy się zarejestrować: Fala Elite i Open -TUTAJ- Runaway Junior -TUTAJ-

W sierpniu planowana jest także miejska edycja biegu w Gostyniu. O szczegółach będziemy informować!

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone