Zamknij
REKLAMA

Ani na moment nie odpuścili...

10:55, 06.11.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: SGLK

Zawodnicy Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorów w kręglarstwie klasycznym. Jechali pewni obaw, a wręcz z duszą na ramieniu. Tymczasem wrócili z medalem.

W Ceskiej Trebovej w Czechach rozegrano IX Międzynarodowe Mistrzostwa Amatorów w kręglarstwie klasycznym. Wzięły w nich udział drużyny czeskie - Skoda Auto Kwasiny i Strechy Vanous oraz słowackie - Viga Hlohovec oraz obrońca tytułu sprzed roku Polovnik Trstena. Po raz pierwszy na zaproszenie Czeskiego Związku Kręglarskiego w mistrzostwach udział wzięła drużyna z Polski - Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska  w składzie Zbigniew Klimański, Mikołaj Hajnsz, Bogusław Zagata, Marek Podyma i rezerwowy Jakub Klimański. - Drużyna jechała do Ceskiej Trebovej z duszą na ramieniu marząc o wyprzedzeniu chociaż jednej z drużyn przeciwnych. Jak się okazało walka tocząca się w bardzo żywej sportowej atmosferze była bardzo pasjonująca do ostatniego rzutu - informuje Marek Podyma.

Zwycięzcą została drużyna Strechy Vanous strącając 2130 kręgli. Drużyna SGLK Gostyń zdobyła drugie miejsce strącając o 9 kręgli mniej, jednocześnie wyprzedzając brązowych medalistów tylko o 2 kręgle. - Poza miejscem w klasyfikacji końcowej Mistrzostw cieszy fakt, że gostynianie uzyskali najwyższy wynik w "zbieranych" - dodaje Marek Podyma. Czwarte i piąte miejsce zajęły odpowiednio drużyny słowackie Polovnik Trstena (2109) i Viga Hlohovec (2098). 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kręglarzkręglarz

8 0

Super, Gratulacje dla całej drużyny.
15:46, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sympatyk kręglisympatyk kręgli

4 0

duży sukces naszej drużyny.Gostyń może być dumnych że mamy dobrych kręglarzy.
Pozdrawiam i powodzenia na torach. 20:17, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone