Zamknij
REKLAMA

Kolejna udana impreza....

17:45, 07.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Bieg Jesieni w Karcu miał w tym roku patriotyczną oprawę. Organizatorzy zdecydowali, że zamiast corocznych gadżetów dla każdego biegacza i piechura ufundowane zostaną sadzonki tulipanów. Zamówiono więc aż trzy tysiące biało-czerwonych roślin. Trafiły do 900 uczestników biegu.

Organizowane wiosną i jesienią biegi w Karcu to już tradycja. W tym roku niedzielna impreza miała wyjątkową oprawę związaną ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie na polanie przy leśnictwie zorganizowano najpierw wspólną rozgrzewkę, a po niej na starcie biegu stanęli mieszkańcy. - Nie liczy się wynik, tylko uczestnictwo. Tu można biec, ale równie dobrze spokojnie maszerować. W tym roku wydaliśmy 901 losów, a więc uznajemy, że taka też była ilość uczestników naszego biegu – mówił Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Pierwszym na mecie biegaczom pokonanie dystansu zajęło kilka minut, ale wszyscy, bez względu na czas dostawali oryginalny prezent. - Każdy tradycyjnie dostawał los biorący udział w loterii fantowej, ale do tego postanowiliśmy przygotować dla wszystkich uczestników po trzy sadzonki polskich tulipanów w narodowych barwach - wyjaśniła Patrycja Kapała ze Szkoły Podstawowej w Krobi.

Po biegu na uczestników czekała gorąca grochówka i wiele atrakcji, między innymi wystawy, namiot harcerzy z Krobi i dmuchane atrakcje dla dzieci.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

NikaNika

0 3

"Bieg w Karcu to już tradycja w Krobi".
Jest w tym głęboka logika :D 17:29, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

4 1

Wszyscy na żarcie przyszli 10:51, 14.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UiUi

2 0

Ten Pan uczestniczy w imprezie będąc na chorobowym co niektórym wolno. 10:29, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone