Grad ciosów i grad tytułów. Nie tylko dziewczyny spisały się na medal

09:02, 18.09.2018 Małgorzata Marciniak Aktualizacja: 17:11, 18.09.2018
Skomentuj Foto: SWG Foto: SWG

Ubiegły tydzień okazał się szczęśliwy dla zawodników klubu Sporty Walki Gostyń. Młodzież z sukcesami reprezentowała barwy gostyńskiego klubu w ważnych imprezach, zdobywając czołowe lokaty.

W dniach 10-15 września 2018 r. w Gliwicach odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie. W zmaganiach wzięło udział 101 zawodniczek z 44 klubów bokserskich z całego świata. Uczestniczki pochodziły m.in. z Polski, Czech, Ukrainy, Serbii, Węgier, Kazachstanu, a nawet Indii. Do reprezentowania naszego kraju zostały powołane Klaudia Budasz i Zofia Stachowiak z klubu Sporty Walki Gostyń. Dziewczyny spisały się na medal – obie wywalczyły złoto, a tym samym zdobyły tytuły międzynarodowych mistrzyń Śląska w boksie.

Zofia Stachowiak w walce półfinałowej pokonała przed czasem Patrycję Grzankę. Natomiast w finale kadetek na punkty zdecydowanie zwyciężyła z Shabiną Raj, mistrzynią Azji. Klaudia Budasz stoczyła równie dobre pojedynki. W półfinale wyeliminowała z turnieju Weronikę Bartczak (większą ilością punktów). Tytuł mistrzowski zdobyła, pokonując reprezentantkę Czech Natalię Polednikovą, którą doprowadziła do trzech liczeń, ostatecznie wygrywając przed czasem. Klaudii należą się jednak podwójne gratulacje – zawodniczka zdobyła również tytuł najlepszej juniorki całych mistrzostw!

Reprezentant klubu Sporty Walki Gostyń Krystian Barski bardzo dobrze spisał się w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Uście nad Łabą (Czechy). – Krystian pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywając najpierw pojedynek z Czechem, a następnie z reprezentantem Serbii – mówi Tomasz Dylak, trener Sporty Walki Gostyń. Niestety w finale nie miał już tyle szczęścia, po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów musiał uznać wyższość rywala.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Kolejni zawodnicy gostyńskiego klubu wzięli udział w sobotnim turnieju bokserskim w Poznaniu. Tego dnia triumfowali: Mikołaj Mańka, Patryk Tomczak, Zuzanna Jankowiak oraz Zuzanna Misiak. Ostatnia z reprezentantek została dodatkowo uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.

Wszystkim uczestnikom bokserskich imprez sportowych z klubu Sporty Walki Gostyń serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów i kolejnych tytułów!