Zamknij
REKLAMA

Upał nie pomagał...

08:45, 01.08.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Ryby nie lubią upału, wędkarze też, więc i wyniki nie były rekordowe podczas zawodów wędkarskich o puchar burmistrza Borku Wlkp. Jednak nie o zwycięstwo tutaj chodziło, jak komentowali wędkarze, a o integrację i możliwość aktywnego wypoczynku na terenach urokliwego zalewu Jeżewo. 

Niemal w każdy weekend nad zalewem Jeżewo odbywają się zawody wędkarskie organizowane przez okoliczne koła. W ostatnią niedzielę lipca wędkarze z całej Wielkopolski walczyli o Puchar Burmistrza Borku Wlkp. - Jestem zadowolony z frekwencji, bo nie tylko mieszkańcy i członkowie naszego koła są tu z nami, ale przyjechali wędkarze z Poznania, Mosiny, Jarocina i innych wielkopolskich miast. Wędki zarzuciło 39 osób - mówił Damian Florczyk, prezes koła nr 174 Borek Wlkp.

Po przybyciu nad zalew wędkarze rozlosowali stanowiska i po rozłożeniu sprzętu rozpoczęli czterogodzinną rywalizację. Trudno było "upolować" grube ryby. Pogoda temu nie sprzyjała. - Było gorąco od samego rana. Taka pogoda nie sprzyja ani rybom, ani wędkarzom. Świadczą o tym wyniki. Złapać dały się drobnice – krąpie, leszcze i płotki. Były osoby, które nie zdołały złowić żadnej sztuki - mówił Damian Florczyk, który również brał udział w zawodach. - Trzeba było mieć dzisiaj dużo cierpliwości i spokoju. Jest gorąco, ciśnienie spada, to i ryba nie bierze - komentowali wędkarze. - Nie było co liczyć na grube ryby, ale nie wygrana się liczyła, lecz sama przyjemność z wędkowania - dodał kolejny wędkarz.

W sumie udało się wyłowić nieco ponad 80 kilogramów ryb. Rekordzistą okazał się Marek Ciszewski, który złowił 7,265 kg ryb i to on zdobył Puchar Burmistrza Borku Wlkp. Marka Rożka. Drugie miejsce zajął Mirosław Ratajczak - 6,355 kg, a trzecie Paweł Zabroni - 6,040 kg.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

JanJan

2 1

Damian już zdrowy? 16:07, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone