Zamknij
REKLAMA

Ciekawy sposób na wakacje

09:28, 09.07.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Liczący około osiemnaście kilometrów odcinek Baryczy pokonali w kajakach – grupa miłośników wiosłowania z Ponieca i okolic zorganizowała pierwszy wakacyjny spływ kajakowy. W niedzielę w wodną trasę wyruszyło ponad 30 osób.

Organizatorem pierwszego takiego wakacyjnego spływu był poniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Do udziału nie musieliśmy namawiać długo. Zgłosiło się 35 osób. Wszyscy to miłośnicy aktywnego wypoczynku – mówi Łukasz Idowiak, prezes OSiR-u w Poniecu.

Trasę wybrano nieprzypadkowo rzeką najbliższą mieszkańcom tego regionu ziemi gostyńskiej, czyli Baryczą. - To niezwykle urokliwa rzeka, której odcinek mogliśmy poznać, pokonując trasę z Wąsosza do Ryczenia – mówi Idowiak. Spływ rozpoczął się w niedzielę rano. Przed 10.00 cała grupa grupa wyruszyła w liczącą osiemnaście kilometrów wodną drogę.

Najpierw kajakarze pokonali krótki odcinek przez Orlę, a następnie dotarli już do Baryczy. Pierwszym postojem była wieś Sądowel, gdzie zorganizowano krótki postój na posiłek. Następnie cała grupa kajakami dotarła do Ryczenia. - Cała wyprawa trwała kilka godzin, a finałem po dotarciu do celu było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku – dodaje Idowiak. Kajakarze z Ponieca już planują kolejne tego typu wyprawy, być może jeszcze w tym roku.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

CanadyjkaCanadyjka

1 0

No to teraz Biebrza. Gratuluję 09:50, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

orgjwrogjtrlorgjwrogjtrl

0 0

wielkie mi halo nastepnym razem rower wodny w Cichowie albo kapiel na kisowni 17:58, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaro Jaro

0 0

Okolice Świebodzina polecam 22:31, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone