Zamknij
REKLAMA

Lajkujcie, bo warto

12:55, 26.06.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: Facebook

Karola Łapawy – utalentowanego gostyńskiego boksera klubu Sporty Walki Gostyń nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Właśnie odnotował kolejny sukces na swoim koncie – został Akademickim Mistrzem Polski i niebawem rusza z przygotowaniami do mistrzostw świata w Rosji. Chciałby też zacząć pisać pracę licencjacką. Do tego potrzebne jest mu jednak wsparcie czytelników Gostyń24.

Trzydniowe mistrzostwa Polski Karol Łapawa (reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) rozpoczął od pojedynku z zawodnikiem z Pruszkowa. – Początkowo przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, ale z czasem było widać jego braki kondycyjne. Trafiałem go w korpus, co odbierało mu dużo sił. Druga runda była zdecydowanie pod moje dyktando, a w trzeciej sędzia przerwał walkę – relacjonuje Karol Łapawa z klubu SWG.

Następnego dnia gostynianina czekał już finał. Karol Łapawa stoczył walkę z Łukaszem Zygułą z Gdańska, który jeszcze do niedawna walczył w kategorii 75 kg. - Zrzucił sporo kilogramów i było wiadomo, że będzie chciał fizycznie dominować – mówił Karol Łapawa. – Byliśmy świadomi, że może „puchnąć” i stracić kondycję. Taktyka była taka, aby w pierwszej rundzie wyczuć trochę rywala, dać mu przestrzelić trochę ciosów. Od drugiej rundy narzuciłem ostre tempo i pojedynek wygrałem. Jestem bardzo zadowolony. Taki był mój cel – kontynuował. – W ostatnim półroczu stoczyłem 12 walk, często wyjeżdżałem na sparingi m.in. do Francji i Stanów Zjednoczonych, ale ostatni miesiąc przed mistrzostwami trenowałem ostro – podsumował Karol Łapawa, który po raz pierwszy zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Teraz przed nim mistrzostwa świata w Rosji. – Mam teraz dwa tygodnie odpoczynku, a potem ruszam z treningami i zamierzam zaprezentować się na mistrzostwach świata lepiej niż reprezentacja Polski – powiedział Karol Łapawa.

Karol jest nie tylko utalentowanym bokserem. Studiuje też na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. – Aktualnie jestem na drugim roku zarządzania, specjalność komunikacja w biznesie. Został mi jeden egzamin i chyba mam wakacje – mówi Karol Łapawa, który powoli przygotowuje się do napisania pracy licencjackiej. – Nie chcę jej tylko napisać. Wybrałem temat dotyczący kreowania wizerunku sportowca w mediach społecznościowych. Będę chciał stworzyć pewnego rodzaju poradnik, jak to zrobić na przykładzie swojego fanpage'u oraz innych popularnych sportowców w Polsce – wyjaśnia Karol Łapawa, dodając, że do osiągnięcia tego celu potrzebna jest pomoc czytelników Gostyń24. – Potrzebuję 5 tysięcy fanów na profilu facebookowym, wtedy chcę ruszyć z pewnym badaniem. Chciałbym zachęcić czytelników Gostyń24 do lajkowania mojego fanpage'u i obserwowania mojej kariery na Facebooku – zachęca Karol Łapawa. Wystarczy kliknąć –TUTAJ– lajkujcie, może to profil przyszłego mistrza świata? 

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

CzytelnikCzytelnik

8 1

GRATULACJE!!!! 15:46, 26.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek T.Jacek T.

3 4

Ale bujanka na mieście coraz większa...:) 11:41, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone