Zamknij
REKLAMA

Sięgnęli po mistrzostwo Polski

12:25, 06.06.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: klub SWG

Mistrzowskie tytuły w rękach zawodników klubu Sporty Walki Gostyń. Złote medale z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie przywieźli Zofia Stachowiak i Krystian Barski! Droga po złoto nie była łatwa. Każde z nich stoczyło kilka trudnych walk.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie, która odbyła się w dniach 26.05 - 3.06.2018 w Koninie, to jedne z najważniejszych zawodów w tym roku, do których zakwalifikowały się 103 zawodniczki oraz 208 zawodników z całej Polski. Klub Sporty Walki Gostyń reprezentowali Zofia Stachowiak oraz Krystian Barski, którzy wcześniej wygrali swoje walki eliminacyjne. Oboje okazali się najlepszymi bokserami olimpiady. - Zosia w pierwszej walce wygrała w pierwszej rundzie przed czasem z zawodniczką z klubu KS Ziętek Team Gabrielą Werner. W drugiej walce Stachowiak zmierzyć się miała z Anitą Ryczkowską z klubu Skorpion Szczecin, ale przeciwniczka nie wyszła do ringu i tym samym Zosia wygrała walkę walkowerem - relacjonuje Tomasz Dylak, trener klubu SWG. W walce o złoty medal gostynianka stanęła naprzeciw równie silnej przeciwniczki - Barbary Marcinkowskiej z klubu MKSW Pomorzanin Toruń. - Zmotywowana i niesiona dopingiem kibiców Stachowiak wypunktowała swoją przeciwniczkę i to jej ręka zasłużenie powędrowała w górę - mówi trener Tomasz Dylak. Tym samym Zofia Stachowiak zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz uzyskała tytuł mistrzyni Polski.

Nie zawiódł też Krystian Barski, który również sięgnął po tytuł mistrza Wielkopolski. - Podczas olimpiady Krystian stoczył cztery zwycięskie walki - mówił trener Tomasz Dylak. I tak kolejno w pierwszej walce pokonał na punkty Pawła Korzca z klubu ASB Hetman Zamość. W ćwierćfinale w ten sam sposób odprawił z kwitkiem Dominika Głowackiego z Cuiavii Inowrocław. Półfinał to wygrana na punkty z Dorianem Tomczakiem. - W finale naprzeciw Barskiego stanął Hubert Łuczków z klubu Imperium Boxing Wałbrzych. Krystian bez problemu wypunktował swego przeciwnika i tym samym powtórzył wyczyn swojej klubowej koleżanki, zdobywając tytuł mistrza Polski - podsumował Tomasz Dylak, trener klubu SWG.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

KosKos

1 1

Brawo! Gratulacje 13:29, 06.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

5 2

Pobity kolega wraca do zdrowia?Pytam o tego co go maczetami czy nożami potraktowali. 14:39, 06.06.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zal ci dupe sciskaZal ci dupe sciska

2 4

Daj sobie człowieku spokój albo *%#)!& się w łeb tak żebyś poczuł jaki *%#)!& jesteś jeszcze ci nie przeszło żeby to samo pisać to jest nudne i nikogo nie rusza.A jak ci żal dupkę ściska że ktoś sukces odnosi to rusz dupe może ktoś cię doceni 23:40, 06.06.2018


GumbasGumbas

5 2

ŁŁŁŁeeee to juz nie kolega...juz zapomnieli jak był gwiazda ich gal i miał walki wieczoru. tacy koledzy 14:12, 07.06.2018


BrawoBrawo

1 1

Brawo trener tak trzymać gratulacje dla Zosi i Krystiana życzę dalszych sukcesow 23:48, 06.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone