Zamknij
REKLAMA

Należą do różnych parafii

08:33, 03.06.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Wbrew pozorom służba liturgiczna to nie tylko modlitwa i służenia do mszy. W podgostyńskim Daleszynie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii pw. św. Marcina, w którym wzięło udział sześć parafialnych reprezentacji.

Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportu wśród młodzieży i dorosłych. Stanowi doskonałą okazję do rywalizacji i integracji. Tak było 1 czerwca w Daleszynie. Na boisku rywalizowało sześć drużyn, których zawodnikami byli członkowie służby liturgicznej, reprezentujący parafie dekanatu gostyńskiego. Mecze przebiegały w koleżeńskiej atmosferze. Wszystkie drużyny pokazały, że stać je na wiele, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Puchar proboszcza parafii pw. św. Marcina w Starym Gostyniu zdobyła ekipa reprezentująca... Stary Gostyń. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, a trzecie miejsce parafia Niepokalanego Serca Maryi w Piaskach. Kolejne miejsca zajęły parafie: św. Michała w Domachowie, bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu, św. Ducha w Gostyniu. Puchary oraz napoje ufundował pan Jarosław Kaczmarek z Malewa, natomiast drożdżówki piekarnie „Dolczewski” oraz „Ciążyńscy”. Organizatorem turnieju był Rafał Jarecki.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone