Zamknij
REKLAMA

Udział w imprezie zapowiedzieli uczestnicy z całego kraju

14:37, 11.05.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Sześć kilometrów ekstremalnej trasy naszpikowanej przeszkodami. Tak ma wyglądać druga edycja sportowego wydarzenia „Runway - Polski Uciekinier”, która za dwa tygodnie odbędzie się na terenie cegielni Pępowo. Bieg ma być uhonorowaniem przypadających w tym roku dwóch ważnych rocznic - odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.

Jeszcze w zeszłym roku „Runway - Polski Uciekinier” był lokalną sportową inicjatywą, w której uczestniczyła zaledwie grupa zapaleńców głodna ekstremalnych przeżyć. W tym roku impreza nabrała charakteru ogólnopolskiego, co zmotywowało organizatorów- Tomasza Gruetzmachera i Krzysztofa Zmysłowskiego do pójścia o krok dalej. - Zdecydowaliśmy się na pomoc firmy zewnętrznej. Na trasie pojawią się nowocześniejsze przeszkody, nieco trudniejsze, które przyjadą z Krakowa. Będzie też indywidualny pomiar czasu dla każdego uczestnika - mówi Tomasz Gruetzmacher. - Będą też przeszkody, które wykonaliśmy sami z lokalnymi przedsiębiorcami, wszystkie są oparte na metalowych konstrukcjach. Będą wymagające, ale widowiskowe - dodał.

Na 6-kilometrowym torze uczestnicy zmierzą się z blisko 40 przeszkodami. Jak zdradzają organizatorzy, będzie dużo błota, zasieki, bagna, rzeczy do przenoszenia, wspinaczki linowe i łańcuchowe, dużo nurkowania, ponadto uczestnicy będą mieli szansę przełamania klaustrofobicznych lęków. - Swoich sił może spróbować tak faktycznie każdy. Sam bieg nie jest ogromnym wysiłkiem, trasę można nawet przejść i w każdym momencie odpoczywać. Na czas biegną ci, którzy chcą walczyć o wynik, ale generalnie chodzi o walkę ze swoimi słabościami, o zabawę - mówi Tomasz Gruetzmacher. - Jednak za niepokonanie przeszkody uczestnik musi liczyć się z karą odpowiadającą poziomowi trudności zadania - dodał. Formuła zawodów łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego, jak i treningu siłowego.

Udział w imprezie zapowiedzieli uczestnicy nie tylko z regionu gostyńskiego, ale z całego kraju - Warszawy, Gdańska, Szczecina, z południowej i północnej Polski - skąd przyjedzie grupa sześciu wojskowych. Obecnie na listach startowych jest blisko 200 osób. Zapisy cały czas trwają. Wystarczy wejść na stronę -TUTAJ- ,wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać opłaty startowej. - Zachęcamy wszystkich do kibicowania, jak i uczestnictwa w tym biegu. Nawet w dniu imprezy będzie można się zapisywać, ale nie gwarantujemy wtedy pakietu startowego - mówił Tomasz Gruetzmacher

Początek imprezy - niedziela 27 maja, godz. 9., cegielnia Pępowo, wówczas na trasę ruszy pierwsza tzw. fala (grupa około 50 zawodników - przyp. red.) „Powstańcy Wielkopolscy”. Start kolejnych nastąpi co 45 minut, a będą to fale o nazwach: „Pociąg Pancerny Poznańczyk”, „Zdobywcy Ławicy”, „Legioniści Piłsudskiego”, „Błękitna Armia gen. Hallera” oraz „Orlęta Lwowskie”. Patronat medialny nad imprezą ma również redakcja Gostyn24.

fot. Paweł Bzodek/Runaway - Pępowo/Facebook

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

WDZWDZ

5 0

Najlepsze zdjecie jak te bydlatko kleka... pan Blazej juz nigdy nie zrobi rzeźby przez bledy mlodosci. za duzo tej deki 09:13, 12.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone