Zamknij
REKLAMA

Łącznie w biegach wystartowało ponad 200 osób

12:08, 04.05.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Święto Konstytucji 3 maja w Gostyniu obchodzone było nie tylko w patriotycznym, ale też w sportowym duchu. Teren sportowo-rekreacyjny na Górnej stał się areną zmagań biegaczy i rowerzystów. Udało się też wyłonić mistrzów Gostynia w podciąganiu się na drążku.

Oj, działo się w czwartek 3 maja na gostyńskim osiedlu Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy wzięli udział w sportowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji narodowego święta. Bawili się przy tym znakomicie. Najmłodsi wystartowali w dwóch biegach na 200 i 400 metrów. Wszystkie maluchy za wylany na trasie pot, a czasem i łzy otrzymały pamiątkowe medale. Nieco starsze dzieci próbowały swoich umiejętności na rowerach, pokonując pułapki toru rowerowego i strzelając do bramki, na której stanął burmistrz Jerzy Kulak.

Każdy chętny, który ukończył 10. rok życia, mógł wziąć udział w biegu głównym - "I Biegu os. Konstytucji 3 Maja". Na linii startu pojawiło się około 150 zawodników. Trasa I Biegu os. Konstytucji 3 Maja wiodła przez osiedle Słoneczne, ul. Letnią, do końca ul. Górnej. Tam zawodnicy zawracali. Pierwszy na linii mety po około 14 minutach pojawił się Dariusz Kostrzewski. Wbiegł na teren rekreacyjny z biało-czerwoną flagą w rękach. - Niesamowite uczucie - mówił gostynianin. Tuż za nim przybiegła pierwsza przedstawicielka płci pięknej - gostynianka Weronika Stańczak.

Uczestnicy zachwalali osiedlowy bieg. - Bardzo dobry pomysł na organizację święta 3 maja, to przecież święto naszego osiedla, a do tego świętujemy aktywnie i zdrowo - mówiła mieszkanka osiedla. - Biegów jest całkiem sporo w regionie, ale taki w patriotyczno-sportowym duchu zawsze jest szczególny - dodała kolejna gostynianka. Podobnych, równie pochlebnych słów nie brakowało. - Nie wiem, czy cyklicznie nie będziemy organizować tego biegu, skoro już pierwszy odbył się i mieszkańcy są zadowoleni - mówił Henryk Urbaniak, przewodniczący Rady Osiedla Konstytucji 3 Maja.

Spore emocje towarzyszyły zawodnikom zmagającym się w pierwszych "Mistrzostwach Gostynia w podciąganiu się na drążku", o czym poinformujemy w kolejnym artykule.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Górna jest fajnaGórna jest fajna

0 0

Bardzo ciekawa i interesująca inicjatywa. Widać od kilku lat, że na os. Konstytucji 3 Maja naprawdę dzieją się ciekawe rzeczy. Pozdrawiam Organizatorów. 10:31, 07.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone