Zamknij
REKLAMA

Ten turniej zawsze jest rozgrywany na trzeźwo

14:12, 16.04.2018 | SZ
REKLAMA
Skomentuj
Foto:organizatorzy

Z lekkim poślizgiem, ale udało się zorganizować 25. Powiatowy Turniej Noworoczny w piłce koszykowej mężczyzn "Grabonóg 2018 - Gram trzeźwo i żyję trzeźwo". W zmaganiach udział wzięli zawodnicy czterech drużyn.

Turniej jest wydarzeniem, które corocznie odbywa się w okolicach Nowego Roku. Tym razem z lekkim opóźnieniem, ale nie mniejszym zapałem został rozegrany w ubiegłą sobotę. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Bodzewie współzawodniczyły ze sobą cztery drużyny: „Dream Team” i „Magic” z Gostynia, „Team One” z Leszna oraz „Wszystko za Sztywnego”.

Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”, 2x12 minut, do czterech przewinień osobistych i drużyny. Zmagania szybko zdominował zespół z Leszna, który zaprezentował naprawdę dobrą formę i dość gładko utorował sobie drogę do zwycięstwa. Klasyfikacja końcowa pokazała, że zawodnicy „Team One” także indywidualnie uzyskali świetne wyniki. Jerzy Nogala z tego zespołu został najskuteczniejszym graczem w turnieju, zdobywając 56 pkt. Z kolei Maria Maćkowiak, także zawodniczka leszczyńskiej drużyny i jedyna kobieta w tych męskich zmaganiach, pokonała rywali w konkursie rzutów za trzy punkty.

- Turniej był okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę oraz wręczenia statuetek dyrekcji szkoły, włodarzom gminy i przedstawicielom starostwa. Ja też chciałbym podziękować wszystkim, dla których mogłem organizować te zmagania - mówił Zbigniew Klimański, główny organizator i sędzia zawodów.

Na zakończenie turnieju zawodnicy przygotowali organizatorowi Zbigniewowi Klimańskiemu miłą niespodziankę, wręczając okazałą statuetkę oraz koszulki upamiętniające jubileuszowy turniej z podziękowaniami za 25 lat organizacji turnieju.

Klasyfikacja turnieju:
„TEAM ONE” Leszno
„Wszystko na Sztywnego”
„DREAM TEAM” Gostyń
„MAGIC” Gostyń

Sędziowie: Zbigniew Klimański, Mariusz Wolny oraz Jakub Klimański.

(SZ)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jaja

1 0

dopiero teraz wytrzezwieli po Sylwestrze? 16:50, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone