Zamknij
REKLAMA

Gostynianin wygrał Mistrzostwa Kibiców Sportowych. Nie po raz pierwszy...

09:45, 13.04.2018 | SZSz
REKLAMA
Skomentuj

Pytania o ostatnie igrzyska w Pjongczangu, piłkę nożną, Usaina Bolta czy nawet Tomasza Golloba nie zaskoczyły tegorocznego zwycięzcy dziewiętnastej edycji Mistrzostw Kibiców Sportowych. Zdobywając 41 punków w części pisemnej oraz 24 w serii ustnej, obronił pozycję lidera już po raz trzeci.

Mirosław Prętkowski z Gostynia podczas zmagań w Wysocku Wielkim pokonał dwunastu rywali, w tym Sławomira Podrzyckiego, niegdyś 8-krotnego triumfatora mistrzostw. Do ścisłego finału oprócz Podrzyckiego dostał się także kolejny uczestnik z naszego miasta, Mariusz Chmura, który rywalizację zakończył na piątym miejscu, pokonując w dogrywce Rafała Grzegorowskiego i Ryszarda Sobkowiaka. - Tegoroczna rywalizacja w odróżnieniu od poprzedniej nie dostarczała zbyt wielu emocji. Dowód na to stanowi fakt, że etap ustny przyniósł tylko jedną zmianę w czołówce. Dotyczyła ona Pawła Kaczmarka i Mariusza Chmury, którzy zamienili się zajmowanymi miejscami w klasyfikacji po etapie pisemnym. Pytania dotyczyły wielu dyscyplin. Dominowały zagadnienia związane z minionym rokiem i Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Nie zabrakło również kwestii odnoszących się do historii. Skala trudności była bardzo zróżnicowana. Szkoda tylko, że do zmagań przystąpiło zaledwie 12 osób, w tym żaden debiutant – podsumował autor pytań Jarosław Maląg, w przeszłości wielokrotny Mistrz Kibiców Sportowych Województwa Kaliskiego.

Zawody zrzeszające największych znawców sportu tradycyjnie zorganizował Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Wyniki:

XIX Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego

1. Mirosław Prętkowski (Gostyń) 65 pkt. (41+24)
2. Sławomir Podrzycki (Poznań) 58 pkt. (36+22)
3. Antoni Jarosik (Ołobok) 56 pkt. (35+21)
4. Kamil Kin (Poznań) 51 pkt. (32+19)
5. Mariusz Chmura (Gostyń) 42 pkt. (24+18)
6. Paweł Kaczmarek (Kalisz) 39 pkt. (27+12)
7. Rafał Grzegorowski (Ostrów Wlkp.) 24 pkt.
8. Ryszard Sobkowiak (Poznań) 24 pkt.
9. Dariusz Żymełka (Olszowa) 23 pkt.
10. Andrzej Wójtowicz (Leszno) 22 pkt.
11. Jan Kasendra (Kępno) 20 pkt.

(SZSz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone