Zamknij
REKLAMA

Krobianka wygrała finansową potyczkę, dostanie ponad 38 tysięcy

13:25, 12.04.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 38 tysięcy złotych otrzyma w tym roku Ludowy Zespół Sportowy Krobianka Krobia, który jest największym beneficjantem gminnych pieniędzy w ramach puli finansowej na popularyzację piłki nożnej. Z kolei relatywnie najmniejsze wsparcie powędruje do „Sokoła” z Chwałkowa.

To już druga tura pieniędzy przyznawanych w tym roku przez gminę na popularyzację sportu. W pierwszej, rozstrzyganej w połowie marca gmina rozdzieliła fundusze w ramach tak zwanego „wsparcia realizacji zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej” bez określania dyscyplin sportowych. Wśród beneficjantów pojawiły się oczywiście drużyny piłkarskie, ale pieniądze powędrowały także między innymi do biegaczy i organizatorów imprez rowerowych.

Teraz z kolei do rozdziału przeznaczono kolejną pulę w ramach „upowszechniania i popularyzacji uprawiania sportu w dyscyplinie piłka nożna, w tym udziału dzieci i młodzieży w rozgrywkach organizowanych przez PZPN w ramach wspierania sportu kwalifikowanego przez gminę Krobia”. - Rywalizacja toczyła się o łączną pulę ponad 103 tysięcy złotych. W ramach danego zadania złożone zostały cztery oferty – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Zarządzeniem burmistrza Krobi w tym roku najwyższą sumę na promocję piłki nożnej przyznano Ludowemu Zespołowi Sportowemu Krobianka Krobia, a udzielona kwota dotacji to 38 480 złotych. Blisko 34 tysiące złotych otrzyma Klub Sportowy Zjednoczeni Pudliszki, a ponad 25 tysięcy przypadło Fundacji na rzecz rozwoju młodych talentów KA4 resPect. Najmniejsza kwota powędruje do Chwałkowa. Miejscowy Klub Sportowy „Sokół” Chwałkowo musi zadowolić się dotacją na poziomie 5 524 złotych.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

gleb1 gleb1

0 1

Laczymy wszystkie kluby bedzie jedna silna druzyna 02:12, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolakola

0 1

centrum rekreacji w Pudliszkach Osrodek i zaplecza sportowe Gminy Krobia w Pudliszkach 00:21, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone