Chociaż przegrali, zapowiadają zaciętą walkę w rewanżu

08:07, 09.03.2018 UKS Kaniasiatka Aktualizacja: 18:09, 09.03.2018
Skomentuj

Siatkarze UKS Kaniasiatki Gostyń rozegrali swój pierwszy mecz fazy play off III ligi. Nie będą go jednak wspominać najlepiej, bo przegrali na wyjeździe z UKS SMS Joker Piła. Mimo to nadal są pełni optymizmu i zapowiadają zaciętą walkę podczas rewanżu.

W pierwszym secie siatkarze Kaniasiatki robili, co mogli, by wygrać. Niestety przeciwnicy wykorzystali nieco słabszą dyspozycje naszych zawodników i wygrali na przewagi 27:25. Kolejna partia wyglądała podobnie. Nie do końca poukładana gra doprowadziła do przegranej tym razem 25:23. Trzeci set to pokaz siły siatkarzy z Gostynia. Zaczęli dominować w wielu elementach gry, co skutkowało wygraniem seta. Siatkarze z Piły szybko otrząsnęli się z porażki i po zaciętej końcówce wygrali kolejnego seta 28:26, a całe spotkanie 3:1. - Spodziewałem się, że siatkarze z Piły łatwo skóry nie oddadzą. Jest to dobrze poukładany zespół, grający szybką siatkówkę. Bardzo dobry rozgrywający i libero to dwie wyróżniające się osoby tego zespołu. Mecz był na tak zwanym styku, trzy sety na przewagi i jeden wygrany przez nas do 17. Popełniliśmy za dużo błędów w końcówkach setów, ale mecz był bardzo wyrównany, dlatego wierzę, że rewanż będzie dla nas w trzech setach. Nie mamy nic do stracenia – powiedział po meczu trener Tomasz Poznański.

Mimo przegranej siatkarze UKS Kaniasiatka liczą na udany rewanż, dlatego już dziś zapraszają wszystkich do kibicowania w niedziele 18.03 o godzinie 17 w SP 5.

Trenerzy : Tomasz Poznański, Zbigniew Klimański
Skład: Michalczyk Krystian, Klimański Jakub, Poświatowski Szymon, Kaźmierski Jakub (kapitan), Meissner Wojciech, Zandecki Piotr, Twardowski Mikołaj (libero), Michalczyk Patryk, Adamski Albert, Radłowski Mateusz, Turczyński Szymon, Janicki Kamil (libero), Poznański Tomasz.
Wynik spotkania: 3:1 -  27:25, 25:23, 17:25, 28:26