Narciarze i snowboardziści walczyli na stoku o puchar burmistrza

11:21, 07.03.2018 MiS Aktualizacja: 11:02, 09.03.2018
Skomentuj Foto:OSiR Gostyń Foto:OSiR Gostyń

Narciarstwo i snowboard zyskują na popularności w gminie Gostyń. W VI otwartych mistrzostwach o puchar burmistrza Gostynia wzięła udział rekordowa liczba zawodników, którzy rywalizowali aż w pięciu kategoriach.

W VI Otwartych Mistrzostwach w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie o Puchar Burmistrza Gostynia w Zieleńcu wzięła udział rekordowa ilość amatorów białego szaleństwa. Na stok wyjechało aż 75 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach: dzieci do 12 lat, młodzież 13-17 lat, kobiety 18+, mężczyźni 18+ oraz snowboard. Każdy uczestnik miał do pokonania dwa przejazdy w slalomie gigancie, a suma czasów była wynikiem końcowym. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal za udział w zawodach.

W klasyfikacji końcowej w kategorii dzieci do 12 lat pierwsze miejsce zajął Jędrzej Fahner, drugie Oskar Kordus, a trzecie Kamil Dworniczak. W kategorii młodzież od 13 do 18 lat najlepszy był Wojciech Krawiec, na drugim miejscu uplasował się Cezary Kordus, a na trzecim Wiktor Celka. W kategorii kobiet zwyciężyła Maria Szułczyńska, na drugim sklasyfikowana została Monika Górkowska, a na trzecim Estera Czwojda. W grupie mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jacek Krawiec, drugie Bartłomiej Saczko, a trzecie Bartłomiej Obroślak. Z kolei wśród snowboardzistów najlepszym okazał się Wojciech Owczarski, tuż za nim uplasowali się: Waldemar Bogusz i Michał Chudy. Najszybszy przejazd trasy odnotował zwycięzca w kategorii mężczyzn Jacek Krawiec (0:33.32).