Zamknij
REKLAMA

Sołtysi, urzędnicy i działacze kopali na boisku

08:33, 07.02.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Na zasadzie „każdy z każdym” zmierzyli się działacze sportowi, urzędnicy i sołtysi z gminy Krobia. Polem rywalizacji było boisko piłkarskie, a głównym celem nie wygrana, a integracja. Najmocniejsza w turnieju okazała się drużyna z Chwałkowa przed Krobią i Pudliszkami.

Towarzyski turniej piłkarski był pomysłem burmistrza Sebastiana Czwojdy. Do rywalizacji stanęły drużyny reprezentujące: KS "Sokół" Chwałkowo, LKS "Zjednoczeni" Pudliszki, LZS Pinsel-Peter Krobianka Krobia oraz gminę Krobia.

 - Tym razem na boisko wybiegli nie tylko zawodnicy, ale głównie działacze klubów sportowych oraz przedstawiciele gminnego samorządu, w tym sołtysi, radni i urzędnicy. W zmaganiach nie liczyło się zwycięstwo, ale przede wszystkim integracja przedstawicieli klubów sportowych – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a pojedynki kończyła seria rzutów karnych. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Chwałkowa, za którą uplasowały się odpowiednio reprezentacje gminy Krobia, Krobianki i Zjednoczonych. Po turnieju odbyło się również spotkanie, podczas którego dyskutowano nad rozwojem sportu i piłki nożnej w gminie oraz o współpracy pomiędzy klubami a gminnym samorządem. - Uczestnicy zastanawiali się między innymi, jak jeszcze bardziej zachęcić młodzież do uprawiania tej jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Prócz uczestników rozgrywek udział w dyskusji wziął również Łukasz Kaczmarek, prezes Zarządu „Fundacji na rzecz rozwoju młodych talentów KA 4 resPect”. Turniej i wieńcząca go dyskusja pokazały, iż o upowszechnianiu i rozwoju piłki nożnej rozmawiać można w bardzo konstruktywnie i ponad podziałami klubowymi – mówi Sarbinowski.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone